| A.1. Informace podle § 7 odst. 3 zákona |
|---|
Účetní jednotka nepřetržitě pokračuje ve své činnosti a bude pokračovat i v následujícím účetním období. |
| A.2. Informace podle § 7 odst. 4 zákona |
Účetní jednotka pokračuje v účetních metodách z minulých let. Účetní jednotka se přizpůsobila novelám zákona a změnám v rozpočtové skladbě pro rok 2026. Odchylka od metody. V souladu s věrným obrazem a pro větší vypovídací schopnost výkazů nepřeceňujeme RH majetek určený ke směně. |
| A.3. Informace podle § 7 odst. 5 zákona |
Účetníctví Obce Blučina vedeme už od roku 2010, účetní metody vycházejí ze zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů, vyhlášky č. 410/2009 Sb., ve znění pozdějších předpisů, ČÚS č. 701 - č. 710 a metodiky JMK. Účetnictví je vedeno v souladu s obecně platnými předpisy. Inventarizační vyhláška č. 270/2010 Sb., vyhláška č. 411/2017 Sb. platná od 1.1.2018 (zjednodušení inventurní soupisy). Vyhláška 220/2013 Sb., o požadavcích na schvalování účetních závěrek. Účetní jednotka v roce 2026 bude pokračovat v účetní metodě : - tvorba opravných položek k pohledávkám se bude účtovat k rozvahovému dni (31. 12. 2026), zrušení opravných položek se bude účtovat v průběhu roku - rovnoměrného odpisování majetku k rozvahovému dni (31. 12. 2026) - o zásobách způsobem B (fyzické inventury) - o sociálním fondu na účtě 419.100 rozvahově a součastně výsledkově na účtě 548 a 648 Účetní jednotka časově nerozlišuje často se opakující a nevýznamné částky, časově rozlišuje: dohady účet 388 - ze záloh dohady účet 389 - energie a ke konci roku výdaje a příjmy, náklady a výnosy související věcně a časově s účetním obdobím Účetní jednotka dle § 24 a § 27 zákona o účetnictví přeceňuje prodaný majetek reálnou hodnotou. Hranici významnosti má ošetřenou vnitřní směrnicí účinnou od 1.1.2014 do doby schválení nové směrnice popřípadě dodatku ke směrnici. (Účetní jednotka vydala dodatek č. 1/2014 ke směrnici č. 1/2012 o účtování reálné hodnoty prodaného majetku a stanovila hranici významnosti ve výši 500 000 Kč.) Účetní jednotka posuzuje krátkodobost a dlouhodobost záloh na poskytnuté zálohy transferů a to dle od okamžiku přijetí či poskytnutí první zálohy. Účetní jednotka neúčtuje o rezervách a ani kurzových rozdílech. PODROZVAHOVÁ EVIDENCE: Účet 901 1Q/2026 Nenastaly žádné skutečnosti. Účet 902 1Q/2026 Zakoupen majetek v hodnotě 25 757 Kč. Účet 905 vyřazené pohledávky. Zde účetní jednotka eviduje vyřazené pohledávky (911) za TKO účet 315.xxx. Účet 905.311 zde účetní jednotka eviduje vyřazené pohledávky za nájmy, faktury účet 311.xxx. 1Q/2026 Nenastaly žádné skutečnosti. 909.xxx (903) 909.000 čerpačky 909.010 ostatní majetek ZŠ 909.018 majetek MŠ 018 909.021 svěřený majetek Sportovnímu areálu, dříve na 021 909.022 svěřený majetek Sportovnímu areálu, dříve na 022 909.028 svěřený majetek Sportovnímu areálu, dříve na 028 1Q/2026 Vyřazen majetek dle návrhu v celkové výši 59 590 Kč. 909.030 hasiči 909.031 svěřený majetek Sportovnímu areálu, dříve na 031 909.113 909.114 909.115 majetek MŠ 901 909.116 909.118 svěřený majetek Sportovnímu areálu, dříve na 018 909.210 DDNM 1000-7000Kč 909.211 majetek ZŠ DHM nad 40 000,- 909.212 DDHM 1000-3000Kč ZŠ 4Q/2025 909.213 DHM 3000-40000Kč ZŠ 4Q/2025 909.214 DNM 7000-60000Kč ZŠ 909.215 Budova ZŠ 909.218 909.902 svěřený majetek Sportovnímu areálu, dříve na 902 1Q/2026 Vyřazen majetek dle návrhu v celkové výši 3 442,18 Kč. 909.999 909.xxx Podrozvahová evidence budov a pozemku MŠ a ZŠ. Majetek byl dle zřizovací listiny předán PO k užívání (schváleno na ZO v 6/2010). V roce 2013 bylo analytické členení rozšíreno pro MŠ a ZŠ a to dle druhu majetku ZŠ a MŠ na analytické účty 909. Účetní jednotka pokračuje v metodě členění AU i v roce 2024. Dne 1.5.2022 svěřila obec majetek na základě zřizovací listiny PO Sportovnímu areálu Blučina. Obec eviduje svěřený majetek na účtu 909 na jednotlivě členěných AU. Účet 915 krátkodobé pohledávky z transferu 1Q/2026 Nenastaly žádné skutečnosti. Účet 916 ostatní podmíněné krátkodobé závazky z transferů 1Q/2026 Uhrazena dotace SK Blučina, z.s. na rok 2026 300 000 Kč a 400 000 Kč. Uhrazena dotace Spolek pro vybudování a udržování Lidového katolického domu v Blučině na rok 2026 300 000 Kč a 400 000 Kč. Uhrazena dotace Český svaz chovatelů I. na rok 2026 96 000 Kč. Uhrazena dotace dotace Myslivecký spolek Blučina na rok 2026 123 268 Kč a 150 000 Kč. Uhrazena dotace Spolek blučinských vinařů na rok 2026 80 000 Kč. Uhrazena dotace SK MG Blučina na rok 2026 95 060 Kč. Uhrazena dotace Judo Blučina na rok 2026 264 066 Kč. Uhrazena dotace Orel jednota Blučina na rok 2026 168 000 Kč. Uhrazena dotace Moravská hasičská jednotka na rok 2026 157 748 Kč. Uhrazena dotace Český svaz chovatelů II. na rok 2026 81 000 Kč. Uhrazena dotace Blučinský ochotnický spolek na rok 2026 75 500 Kč. Uhrazena dotace Dechová hudba Blučináci na rok 2026 240 000 Kč. Uhrazena dotace Klub přátel vody na rok 2026 62 000 Kč. Uhrazena dotace Pretorian Blučina na rok 2026 41 000 Kč. Uhrazena dotace SK Cézava na rok 2026 280 000 Kč. Účet 931 krátkodobé pohledávky ze smluv 1Q/2026 Schv. sml. o sml. bud. o VB Blučina,připojení NN Červinka,K964/1 3 267 Kč. Schválena sml. o sml. bud. o VB připojení NN, Mutl, K810 2 420 Kč. Účet 932 1Q/2026 Zapl.sml. o sml. budoucí VB Blučina, připojení NN, Dallago, K716/1 2 420 Kč. Účet 933 krátkodobé podmínené pohledávky z jiných smluv /kupních smluv pozemku prodaných 1Q/2026 Nenastaly žádné skutečnosti. Účet 934 Účetní jednotka vede změny vyplývající s pronájmu nebytových a bytových prostor,pronájmu pozemků z let předešlých. 1Q/2025 Změna podmíněných pohledávek pozemky Śéby k 28.2.2026. Účet 942 1Q/2026 Nenastaly žádné skutečnosti. Účet 943 1Q/2026 Nenastaly žádné skutečnosti Účet 955 - ostatní dlouhodobé podmíněné pohledávky z transferů (943) 1Q/2026 Nejsou známy žádné skutečnosti. Účet 956 1Q/2026 Nejsou známy žádné skutečnosti. Účet 971 krátkodobé podmíněné závazky ze smluv o pořízení dlouhodobého majetku 1Q/2026 Uzavřen dodatek č. 1 ke smlouvě o dílo parkoviště Sokolská 1 910 791,06 Kč. Uhrazena smlouva vč. dodatku parkoviště Sokolská 1 084 074,93 Kč. Uhr. Smlouva o dílo FVE pro obec Blučina - Sportovní areál 2 893 858 Kč. Úhrady smlouvy o dílo RE-USE centrum ve výši 1 987 851,06 Kč. Účet 972 dlouhodobé podmíněné závazky ze smluv o pořízení dlouhodobého majetku 1Q/2026 Nejsou známy žádné skutečnosti. Účet 973 - krátkodobé podmíněné závazky z jiných smluv 1Q/2026 Uhr. 40% Smlouva o dílo Územní studie v ploše Z8 125 600 Kč. Uhr. Příkazní smlouva TDS a koordinátor BOZP RE-USE centrum 133 100 Kč. Uhr. Příkazní smlouva č. 13/07/2025Mik 28 000 Kč. Schválena smlouva o dílo Oprava cyklostezky cca 1,1km na Židlochovice 2 356 686,75 Kč. Schválená Oprava povrchu komunikace v části ul. 9.května sml. č. S27-033-0006 4 193 269,63 Kč. Schválena sml. o dílo Oprava chodníků v části ul. Komenského sml č. S27-033-0009 5 075 287,60 Kč. Účet 974 1Q/2026 Nejsou známy žádné skutečnosti. Účet 992 Zůstatek finančního daru posktnutého před rokem 2013 na dětské hřiště u Hájíčku od Matějkových ve výši 4 302,90 Kč. |
| Číslo položky | Syntetický účet | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|---|
| P.I. | 901 | Majetek a závazky účetní jednotky | 130530069.18 | 130567344.36 |
| P.I.1. | 901 | Jiný drobný dlouhodobý nehmotný majetek | 107973.00 | 107973.00 |
| P.I.2. | 902 | Jiný drobný dlouhodobý hmotný majetek | 1570720.17 | 1544963.17 |
| P.I.3. | 905 | Vyřazené pohledávky | 106874.60 | 106874.60 |
| P.I.4. | 906 | Vyřazené závazky | 0.00 | 0.00 |
| P.I.5. | 909 | Ostatní majetek | 128744501.41 | 128807533.59 |
| P.II. | Krátkodobé podmíněné pohledávky z transferů a krátkodobé podmíněné závazky z transferů | 3756517.87 | 7070159.87 | |
| P.II.1. | 911 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.2. | 912 | Krátkodobé podmíněné závazky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.3. | 913 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.4. | 914 | Krátkodobé podmíněné závazky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.5. | 915 | Ostatní krátkodobé podmíněné pohledávky z transferů | 3756517.87 | 3756517.87 |
| P.II.6. | 916 | Ostatní krátkodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 3313642.00 |
| P.III. | Podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou | 0.00 | 0.00 | |
| P.III.1. | 921 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z důvodu úplatného užívání majetku jinou osobou | 0.00 | 0.00 |
| P.III.2. | 922 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z důvodou úplatného užívání majetku jinou osobou | 0.00 | 0.00 |
| P.III.3. | 923 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.III.4. | 924 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.III.5. | 925 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.III.6. | 926 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.IV. | Další podmíněné pohledávky | 18171146.98 | 18163205.98 | |
| P.IV.1. | 931 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze smluv o prodeji dlouhodobého majetku | 5687.00 | 0.00 |
| P.IV.2. | 932 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze smluv o prodeji dlouhodobého majetku | 854625.49 | 857045.49 |
| P.IV.3. | 933 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z jiných smluv | 3569626.99 | 3569626.99 |
| P.IV.4. | 934 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z jiných smluv | 13405269.00 | 13400595.00 |
| P.IV.5. | 939 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze sdílených daní | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.6. | 941 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze sdílených daní | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.7. | 942 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze vztahu k jiným zdrojům | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.8. | 943 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze vztahu k jiným zdrojům | 335938.50 | 335938.50 |
| P.IV.9. | 944 | Krátkodobé podmíněné úhrady pohledávek z přijatých zajištění | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.10. | 945 | Dlouhodobé podmíněné úhrady pohledávek z přijatých zajištění | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.11. | 947 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.12. | 948 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.V. | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z transferů a dlouhodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 | |
| P.V.1. | 951 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.2. | 952 | Dlouhodobé podmíněné závazky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.3. | 953 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.4. | 954 | Dlouhodobé podmíněné závazky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.5. | 955 | Ostatní dlouhodobé podmíněné pohledávky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.6. | 956 | Ostatní dlouhodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.VI. | Podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku | 0.00 | 0.00 | |
| P.VI.1. | 961 | Krátkodobé podmíněné závazky z operativního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.2. | 962 | Dlouhodobé podmíněné závazky z operativního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.3. | 963 | Krátkodobé podmíněné závazky z finančního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.4. | 964 | Dlouhodobé podmíněné závazky z finančního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.5. | 965 | Krátkodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.6. | 966 | Dlouhodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.7. | 967 | Krátkodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku nebo jeho převzetí z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.8. | 968 | Dlouhodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku nebo jeho převzetí z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.VII. | Další podmíněné závazky | 26403078.59 | 20979472.95 | |
| P.VII.1. | 971 | Krátkodobé podmíněné závazky ze smluv o pořízení dlouhodobého majetku | 10352235.77 | 16267174.11 |
| P.VII.2. | 972 | Dlouhodobé podmíněné závazky ze smluv o pořízení dlouhodobého majetku | 151250.00 | 151250.00 |
| P.VII.3. | 973 | Krátkodobé podmíněné závazky z jiných smluv | 15846468.98 | 4507925.00 |
| P.VII.4. | 974 | Dlouhodobé podmíněné závazky z jiných smluv | 53123.84 | 53123.84 |
| P.VII.5. | 975 | Krátkodobé podmíněné závazky z přijatého kolaterálu | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.6. | 976 | Dlouhodobé podmíněné závazky z přijatého kolaterálu | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.7. | 978 | Krátkodobé podmíněné závazky vyplývající z právních předpisů a další činnosti moci zákonodárné, výkonné nebo soudní | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.8. | 979 | Dlouhodobé podmíněné závazky vyplývající z právních předpisů a další činnosti moci zákonodárné, výkonné nebo soudní | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.9. | 981 | Krátkodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí jednorázových | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.10. | 982 | Dlouhodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí jednorázových | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.11. | 983 | Krátkodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí ostatních | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.12. | 984 | Dlouhodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí ostatních | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.13. | 985 | Krátkodobé podmíněné závazky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.14. | 986 | Dlouhodobé podmíněné závazky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII. | Ostatní podmíněná aktiva a ostatní podmíněná pasiva a vyrovnávací účty | 4302.90 | 4302.90 | |
| P.VIII.1. | 991 | Ostatní krátkodobá podmíněná aktiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.2. | 992 | Ostatní dlouhodobá podmíněná aktiva | 4302.90 | 4302.90 |
| P.VIII.3. | 993 | Ostatní krátkodobá podmíněná pasiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.4. | 994 | Ostatní dlouhodobá podmíněná pasiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.5. | 999 | Vyrovnávací účet k podrozvahovým účtům | 126058958.34 | 128198256.16 |
| A.5. Informace podle § 18 odst. 3 písm. b) zákona |
|---|
| A.6. Informace podle § 19 odst. 6 zákona |
|---|
Obec Blučina měla výdaje na akci FVE Sportovní areál, dotaci ex-post obdržela v 4/2026 ve výši 2 227 063 Kč. |
| B.1. | Informace podle § 66 odst. 6 zákona |
|---|---|
V účetní jednotce daná situace nenastala. | |
| B.2. | Informace podle § 66 odst. 8 zákona |
| B.3. | Informace podle § 68 odst. 3 zákona |
| 1467060.00 | Dohad na DPPO za rok 2025 je 1 467 060 Kč. Poskytnutá záloha na pojistné plnění vysoušení po škodě způsobené vodou 529 829 Kč 549/321, 377/649. |
| Položka | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|
| C.1. | Zvýšení stavu transferů na pořízení dlouhodobého majetku za běžné účetní období | 2035821.33 | 6020944.66 |
| C.2. | Snížení stavu transferů na pořízení dlouhodobého majetku ve věcné a časové souvislosti | 0.00 | 1201245.60 |
| D.1. | Počet jednotlivých věcí a souborů majetku nebo seznam tohoto majetku |
|---|---|
| 4.00 | Účetní jednotka má ve své účetní evidenci 4 církevní stavby (kostel Nanebevzetí P. Marie, náhrobek Marie Nebowitzke, boží muka, Morový sloup) ocenění ve výši 1 Kč dle § 25 odst. 1 písm. k) zákona o účetnictví z minulých let. |
| D.2. | Celková výměra lesních pozemků s lesním porostem |
| 187341.00 | |
| D.3. | Výše ocenění celkové výměry lesních pozemků s lesním porostem ve výši 57 Kč/m2 |
| 0.00 | |
| D.4. | Výměra lesních pozemků s lesním porostem oceněných jiným způsobem |
| 187341.00 | |
| D.5. | Výše ocenění lesních pozemků s lesním porostem oceněných jiným způsobem |
| 2474167.48 | |
| D.6. | Průměrná výše ocenění výměry lesních pozemků s lesním porostem oceněných jiným způsobem |
| 13.21 | |
| D.7. | Komentář k ocenění lesních pozemků jiným způsobem |
| 0.00 |
| K položce | Doplňující informace k položkám rozvahy | Částka |
|---|---|---|
| B.III.11. | Stav účtů k 31. 3. 2026 je 47 594 568,08 Kč. Obec zasíláná velkou část finančních prostředků na termínovaný vklad, okolo 20 000 000 Kč. | 47694568.08 |
| D.II.1. | 1Q/2026 Účetní jednotka splatila úvěr na sportovní halu ve výši 500 001 Kč. | 500001.00 |
| A.II.6. | Účetní jednotka nakoupila: 1Q/2026 Pořízení majetku v celkové hodnotě 9 244 Kč. | 9244.00 |
| A.II.3. | 1Q/2026 TZ budovy krytého bazénu FVE 458 336,03 Kč. TZ budovy sportovní haly FVE 247339,15 Kč. Chránička optického kabelu ul. Sokolská a Návrší 2 362 318,17 Kč. | 3067993.35 |
| D.II.7. | 1Q/2026 Nejsou známy žádné skutečnosti. | 0.00 |
| B.II.32. | Náklady a výnosy spadají do období s kterým věcně a časově souvisí (Dle vyhl.410/2009 S., § 69 platná od r. 2010 , dle pokynu D300 §23 (nahrazen pokynem D6) je omezení: Časově se nemusí rozlíšovat často se opakující a bezvýznamné částky) Účetní jednotka postupuje stejným způsobem časového rozlíšení jak předešlé roky. Dohady na zálohy energií (účet 324). 1Q/2026 Dohad investiční dotace FVE Sportovní areál (vynaložené výdaje) 2 034 406,37 Kč. Navýšení dohadu investiční dotace FVE Sportovní areál 1 414,96 Kč. | 2035821.33 |
| A.II.8. | 1Q/2026 SU 014 Náklady na RE-USE centrum 1 019 340,15 Kč. SU 015 Náklady na optotrubky ul. Sokolská, Návrší 77 706,20 Kč. Zařazena do majetku chránička optického kabelu ul. Sokolská, Návrší 2 362 318,17 Kč. SU 020 Náklady na parkoviště Sokolská 79 588,26 Kč. SU 022 Náklady na rychlostní tabuli 130 244,40 Kč. Rychlostní tabule zařazeny 130 868,40 Kč. Záloha na kuchňské linky 373 527 Kč. SU 024 Náklady na Prodloužení ulice Zahradní 24 200 Kč. SU 025 Náklady na ke studánce Hájíčkem 72 116 Kč. SU 031 Směna pozemků s Farma Blučina 4 202 050 Kč. SU 050 Náklady na FVE Sportovní areál 2 893 858 Kč. Zařazena FVE Sportovní areál 3 367 128 Kč. | 1188734.56 |
| B.III.12. | Účetní jednotka má v roce 2025 má jeden fond: Sociální fond, je tvořen z hrubých mezd (3%), účetní jednotka účtuje o převodu mezi ZBU a SF nákladově a výnosově účet 548 a 648, účet SF 419.100. Stav fondu k 31.3.2026 je 634 447,64 Kč. Od roku 2026 se navýšila tvorba fondu na 7% z hrubých mezd z důvodu nových benefitů pro zaměstnance. | 634447.64 |
| A.II.4. | 1Q/2026 Zařazení informačního radaru ul. Hřbitovní 58 564 Kč a ul. Komeského 72 304,40 Kč. Zařazení systémů FVE budova krytého bazénu 1 372 281,9 Kč, sestému FVE sportovní hala 795 213,67 Kč a baterie FVE budova krytého bazénu 493 957,14 Kč. | 2792321.00 |
| A.II.1. | Hodnota pozemku na účtě 031 rozvahově a podrozvahově 909 (607 215,94 Kč). Jedná se o pozemky, které účetní jednotka (zřizovatel) na základě ZL předala k hospodaření PO ZŠ, PO MŠ, PO SA a proto je vede na podrozvaze. 1Q/2026 Účetní jednotka uskutečnila směnu pozemků v celkové výši 4 202 050 Kč. Hodnota pozemků k 31.3.2026 je 23 771 712,64 Kč. | 23771712.64 |
| B.II.13. | Obec Blučinu zastupuje daňový poradce v dani z příjmu právnických osob na základě smlouvy z roku 2018. Na účtu 341 je dohad na DPPO 2025 1 467 060 Kč. | 0.00 |
| D.III.37. | Náklady a výnosy spadají do období s kterým věcně a časově souvisí (Dle vyhl.410/2009 S., § 69 platná od r. 2010 , dle pokynu D300 §23 (nahrazen pokynem D6) je omezení: Časově se nemusí rozlíšovat často se opakující a bezvýznamné částky) Účetní jednotka postupuje stejným způsobem časového rozlíšení jak předešlé roky. Dohady na zálohy energií (účet 314). 1Q/2026 Zúčtování dohadu elektřina prodejna p.č. 307 260 Kč. | 260.00 |
| D.III.32. | 1Q/2026 Vratka části dotace na Volby do PS Parlamentu ČR 22 175,40 Kč. | 22175.40 |
| K položce | Doplňující informace k položkám výkazu zisku a ztráty | Částka |
|---|---|---|
| A.I.32. | Účetní jednotka neúčtuje o rezervách. | 0.00 |
| A.I.28. | Účetní jednotka bude pokračovat i v roce 2026 v odepisování majetku k rozvahovému dni a to 1x ročně dle odpisového plánu a to na základě ČUS 708 dle bodu 4.5. Zbytková hodnota veškerého majetku je stanovena ve výši 0 Kč. Výjimku bude tvořit majetek nově pořízený a u kterého bude předpoklad možného prodání. Účtování odpisů je 551/07x,08x. Rozpuštění dotace do výnosů dle ČUS 708 bod 8.3 403/672 k rozvahovému dni. 1Q/2026 Nenastaly žádné skutečnosti. | 0.00 |
| A.III.2. | Účet se skládá z finančních prostředků pro příspěvkové organizace, finanční dary, členské příspěvky spolkům a sdružením. Obec je poskytovatelem Dotace pod stromy, dotace je určena občanům. 1Q/2026 Náklady byly v celkové hodnotě 2 957 115,12 Kč. | 2957115.12 |
| B.I.2. | 1Q/2026 Obec má výnosy z prodeje služeb z VB, služby a úklid na DSCHB, hroby a kolumbární okénka v celkové výši 15 493,34 Kč. | 15493.34 |
| B.I.4. | 1Q/2026 Obec má výnosy z prodaného zboží za turistické známky, publikace, knihy, pohledy v celkové hodnotě 20 800 Kč. | 20800.00 |
| B.IV.2. | 1Q/2026 1/2 příspěvku na Výkon veřejné správy na rok 2026 405 650 Kč. | 405650.00 |
| A.I.33. | 1Q/2026 Účet 556 byl ponížen o uhrazené a dobropisované pohledávky TKO, pes z minulých let 1 620 Kč. | 1620.00 |
| A.I.31. | 1Q/2025 Vyřazení směněného pozemku p.č. 3149/125 49422m2, p.č.3125/1 4661m2, p.č. 3125/29 1029m2, p.č. 3122/242 778m2 Farma Blučina 691 195,30 Kč. | 691195.30 |
| A.I.13. | 1Q/2026 Mzdové náklady účetní jednotky činí za obec 1 460 859 Kč. | 1460859.00 |
| A.I.34. | 1Q/2026 Nenastaly žádné skutečnosti. | 0.00 |
| K položce | Doplňující informace k položkám přehledu o změnách vlastního kapitálu | Částka |
|---|---|---|
| A.III.3. | 1Q/2026 Dohad investiční dotace FVE Sportovní areál 2 035 821,33 Kč | 2035821.33 |
| Položka | Běžné období |
|---|---|
| G.I. Počáteční stav fondu k 1.1. | 781264.64 |
| G.II. Tvorba fondu | 109639.00 |
| 1. Přebytky hospodaření z minulých let | 0.00 |
| 2. Příjmy běžného roku, které nejsou určeny k využití v běžném roce | 0.00 |
| 3. Převody prostředků z rozpočtu během roku do účelových peněžních fondů | 0.00 |
| 4. Ostatní tvorba fondu | 109639.00 |
| G.III. Čerpání fondu | 222674.00 |
| G.IV. Konečný stav fondu | 668229.64 |
| Číslo | Položka | Období běžné brutto | Období běžné korekce | Období běžné netto | Období minulé |
|---|---|---|---|---|---|
| G. | Stavby | 164644116.76 | 35718442.00 | 128925674.76 | 125857681.41 |
| G.1. | Bytové domy a bytové jednotky | 30433226.79 | 3649675.00 | 26783551.79 | 26783551.79 |
| G.2. | Budovy pro služby obyvatelstvu | 12572430.81 | 5176850.00 | 7395580.81 | 6689905.63 |
| G.3. | Jiné nebytové domy a nebytové jednotky | 20000.00 | 3780.00 | 16220.00 | 16220.00 |
| G.4. | Komunikace a veřejné osvětlení | 85892146.38 | 18920262.00 | 66971884.38 | 66971884.38 |
| G.5. | Jiné inženýrské sítě | 3768518.55 | 391199.00 | 3377319.55 | 1015001.38 |
| G.6. | Ostatní stavby | 31957794.23 | 7576676.00 | 24381118.23 | 24381118.23 |
| Číslo | Položka | Období běžné brutto | Období běžné korekce | Období běžné netto | Období minulé |
|---|---|---|---|---|---|
| H. | Pozemky | 23771712.64 | 0.00 | 23771712.64 | 20260857.94 |
| H.1. | Stavební pozemky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.2. | Lesní pozemky | 3298647.71 | 0.00 | 3298647.71 | 2474167.48 |
| H.3. | Zahrady, pastviny, louky, rybníky | 9274882.24 | 0.00 | 9274882.24 | 7994723.25 |
| H.4. | Zastavěná plocha | 7259849.46 | 0.00 | 7259849.46 | 7259849.46 |
| H.5. | Ostatní pozemky | 3938333.23 | 0.00 | 3938333.23 | 2532117.75 |
| Položka | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|
| I. | Náklady z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |
| I.1. | Náklady z přecenění reálnou hodnotou majetku určeného k prodeji podle § 64 | 0.00 | 0.00 |
| I.2. | Ostatní náklady z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |
| Položka | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|
| J. | Výnosy z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |
| J.1. | Výnosy z přecenění reálnou hodnotou majetku určeného k prodeji podle § 64 | 0.00 | 0.00 |
| J.2. | Ostatní výnosy z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |