| A.1. Informace podle § 7 odst. 3 zákona |
|---|
ZŠ Šumperk, Šumavská 21, bude i nadále pokračovat ve své činnosti. Nenastaly žádné nové skutečnosti, které by ji omezovaly v její činnosti. |
| A.2. Informace podle § 7 odst. 4 zákona |
Změněny v uspořádání a označování položek Rozvahy a Výkaz zisku a ztráty a jejich obsahového vymezení: bez změny |
| A.3. Informace podle § 7 odst. 5 zákona |
Od 1. 1. 2016 vede organizace účetnictví ve zjednodušeném rozsahu. Odpisování majetku: v souladu s odpisovým plánem - čtvrtletně - účetní odpisy lineárním způsobem do výše pořizovací hodnoty majetku. Metoda časového rozlišení: dohadné položky jsou použity u záloh na teplo, účet 389 ve výši uhrazených záloh bez daně, dále u některých služeb - faktura je vystavena v následujícím období, ale DUZP spadá do období předchozího. Dohadný účet aktivní 388 - dotace (transfery) ze státního rozpočtu a u všech ostatních dotací, které podléhají vyúčtování (projekty), účelové příspěvky od zřizovatele - UZ 33 353, 33 092, UZ 5, UZ 6 - zaúčtování 241/374,472, 388/672 při vyúčtování na konci roku - 346,348/388 a 374/346,348 vratka následně 374/349. OP JAK II - Podpora inovativního vzdělávání - zahájení 1. 9. 2025 a ukončení 31. 8. 2027 - částka 1 485 663,21 Kč, na konci roku byly nespotřebované prostředky vloženy do RF (388/414) v lednu 2026 byly převedeny z RF z ostatních zdrojů ( 414/388 a převod finančních prostředků z RF na účet projektu). Prostředky na provoz - z rozpočtu zřizovatele včetně UZ 10 - schválený rozpočet na rok byl zaúčtován takto: 348/384, příjem fin. prostředků: 241/348, souběžně výnosy PO 384/672. Odpisy majetku pořízeného z prostředků ROP - snížením účtu 403 a do výnosů na účet 672 ve výši 85% odpisů z majetku ROP. Náklady pro doplňkovou činnost - (energie, materiál, služby) budou rozklíčovány dle směrnice pro DČ k 31. 12.: stravování cizích strávníků ve ŠS, pronájmy tělocvičen a kroužky. Organizace je čtvrtletní plátce DPH od 1. 4. 2005 - zdaňované činnosti: stravování cizích strávníků, svačinky pro žáky a zaměstnance, jiné pronájmy než pro sportovní účely, reklamní plochy, pronájem jídelny a bufetu, stravování zaměstnanců, nezdaňované činnosti v rámci DČ: kroužky pro žáky, sportovní služby - pronájem TV a hřiště. Zálohový koeficient pro rok 2026 je 0,34. |
| Číslo položky | Syntetický účet | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|---|
| P.I. | 901 | Majetek a závazky účetní jednotky | 2977888.01 | 2964310.72 |
| P.I.1. | 901 | Jiný drobný dlouhodobý nehmotný majetek | 247881.18 | 245381.18 |
| P.I.2. | 902 | Jiný drobný dlouhodobý hmotný majetek | 2730006.83 | 2718929.54 |
| P.I.3. | 905 | Vyřazené pohledávky | 0.00 | 0.00 |
| P.I.4. | 906 | Vyřazené závazky | 0.00 | 0.00 |
| P.I.5. | 909 | Ostatní majetek | 0.00 | 0.00 |
| P.II. | Krátkodobé podmíněné pohledávky z transferů a krátkodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 | |
| P.II.1. | 911 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.2. | 912 | Krátkodobé podmíněné závazky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.3. | 913 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.4. | 914 | Krátkodobé podmíněné závazky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.5. | 915 | Ostatní krátkodobé podmíněné pohledávky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.6. | 916 | Ostatní krátkodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.III. | Podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou | 0.00 | 0.00 | |
| P.III.1. | 921 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z důvodu úplatného užívání majetku jinou osobou | 0.00 | 0.00 |
| P.III.2. | 922 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z důvodou úplatného užívání majetku jinou osobou | 0.00 | 0.00 |
| P.III.3. | 923 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.III.4. | 924 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.III.5. | 925 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.III.6. | 926 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.IV. | Další podmíněné pohledávky | 0.00 | 0.00 | |
| P.IV.1. | 931 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze smluv o prodeji dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.2. | 932 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze smluv o prodeji dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.3. | 933 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.4. | 934 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.5. | 939 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze sdílených daní | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.6. | 941 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze sdílených daní | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.7. | 942 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze vztahu k jiným zdrojům | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.8. | 943 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze vztahu k jiným zdrojům | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.9. | 944 | Krátkodobé podmíněné úhrady pohledávek z přijatých zajištění | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.10. | 945 | Dlouhodobé podmíněné úhrady pohledávek z přijatých zajištění | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.11. | 947 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.12. | 948 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.V. | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z transferů a dlouhodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 | |
| P.V.1. | 951 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.2. | 952 | Dlouhodobé podmíněné závazky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.3. | 953 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.4. | 954 | Dlouhodobé podmíněné závazky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.5. | 955 | Ostatní dlouhodobé podmíněné pohledávky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.6. | 956 | Ostatní dlouhodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.VI. | Podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku | 82383240.24 | 82383240.24 | |
| P.VI.1. | 961 | Krátkodobé podmíněné závazky z operativního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.2. | 962 | Dlouhodobé podmíněné závazky z operativního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.3. | 963 | Krátkodobé podmíněné závazky z finančního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.4. | 964 | Dlouhodobé podmíněné závazky z finančního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.5. | 965 | Krátkodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.6. | 966 | Dlouhodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku na základě smlouvy o výpůjčce | 82383240.24 | 82383240.24 |
| P.VI.7. | 967 | Krátkodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku nebo jeho převzetí z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.8. | 968 | Dlouhodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku nebo jeho převzetí z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.VII. | Další podmíněné závazky | 0.00 | 0.00 | |
| P.VII.1. | 971 | Krátkodobé podmíněné závazky ze smluv o pořízení dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.2. | 972 | Dlouhodobé podmíněné závazky ze smluv o pořízení dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.3. | 973 | Krátkodobé podmíněné závazky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.4. | 974 | Dlouhodobé podmíněné závazky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.5. | 975 | Krátkodobé podmíněné závazky z přijatého kolaterálu | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.6. | 976 | Dlouhodobé podmíněné závazky z přijatého kolaterálu | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.7. | 978 | Krátkodobé podmíněné závazky vyplývající z právních předpisů a další činnosti moci zákonodárné, výkonné nebo soudní | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.8. | 979 | Dlouhodobé podmíněné závazky vyplývající z právních předpisů a další činnosti moci zákonodárné, výkonné nebo soudní | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.9. | 981 | Krátkodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí jednorázových | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.10. | 982 | Dlouhodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí jednorázových | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.11. | 983 | Krátkodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí ostatních | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.12. | 984 | Dlouhodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí ostatních | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.13. | 985 | Krátkodobé podmíněné závazky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.14. | 986 | Dlouhodobé podmíněné závazky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII. | Ostatní podmíněná aktiva a ostatní podmíněná pasiva a vyrovnávací účty | 0.00 | 0.00 | |
| P.VIII.1. | 991 | Ostatní krátkodobá podmíněná aktiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.2. | 992 | Ostatní dlouhodobá podmíněná aktiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.3. | 993 | Ostatní krátkodobá podmíněná pasiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.4. | 994 | Ostatní dlouhodobá podmíněná pasiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.5. | 999 | Vyrovnávací účet k podrozvahovým účtům | -79405352.23 | -79418929.52 |
| A.5. Informace podle § 18 odst. 3 písm. b) zákona |
|---|
Organizace není zapsána v obchodním rejstříku. |
| A.6. Informace podle § 19 odst. 6 zákona |
|---|
DDNM a DHM žádný pohyb. DDHM - pořízení v 1. Q á 48 524,88 Kč - z prostředků zřizovatele a UZ 10 - nábytek, SSD disk, stabilizátor, dopadové žíněnky do TV. Organizace nevede žádný soudní spor. Kontrola v 1. čtvrtletí - veřejnosprávní - zřizovatel - od 23. 3.2026 bude ukončena 17. 4. 2026. Organizace neprováděla žádné opravy chyb za minulá období. |
| B.1. | Informace podle § 66 odst. 6 zákona |
|---|---|
Organizaci nebyl převeden k rozvahovému dni žádný nemovitý majetek. | |
| B.2. | Informace podle § 66 odst. 8 zákona |
Fond investičního majetku je finančně krytý. Ostatní fondy organizace jsou také finančně kryté. | |
| B.3. | Informace podle § 68 odst. 3 zákona |
| 0.00 | Organizace neprováděla v účetnictví žádné významné kompenzační operace dle §68 odst. 1 vyhlášky. (žádné opravy chyb minulých let). |
| Položka | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|
| C.1. | Zvýšení stavu transferů na pořízení dlouhodobého majetku za běžné účetní období | 0.00 | 0.00 |
| C.2. | Snížení stavu transferů na pořízení dlouhodobého majetku ve věcné a časové souvislosti | 308.55 | 1234.20 |
| D.1. | Počet jednotlivých věcí a souborů majetku nebo seznam tohoto majetku |
|---|---|
| 0.00 | Organizace nevede o těchto skutečnost ve svém účetnictví žádné účetní záznamy. |
| D.2. | Celková výměra lesních pozemků s lesním porostem |
| 0.00 | |
| D.3. | Výše ocenění celkové výměry lesních pozemků s lesním porostem ve výši 57 Kč/m2 |
| 0.00 | |
| D.4. | Výměra lesních pozemků s lesním porostem oceněných jiným způsobem |
| 0.00 | |
| D.5. | Výše ocenění lesních pozemků s lesním porostem oceněných jiným způsobem |
| 0.00 | |
| D.6. | Průměrná výše ocenění výměry lesních pozemků s lesním porostem oceněných jiným způsobem |
| 0.00 | |
| D.7. | Komentář k ocenění lesních pozemků jiným způsobem |
| K položce | Doplňující informace k položkám rozvahy | Částka |
|---|---|---|
| A.I. | účet 018 - bez změny oproti PS, stav majetku k 31. 03. je 479 608,83 Kč, souhlasí s údajem v rozvaze a s majetkovou evidencí. | 0.00 |
| A.II. | DHM 1. Q - žádný pohyb, stav k 31. 03. je 7 420 551,00 Kč- souhlasí s majetkovou evidencí. Účet 021 - bez změny, stav majetku k 31. 03. je 221 571,99 Kč, částka odpovídá údajům v rozvaze, stavu v majetkové evidenci. DDHM účet 028 - pořízení majetku v 1. Q á 48 524,88 - nábytek, SSD disk, stabilizátor, dopadové žíněnky, stav k 31. 03. je 14 370 773,84 Kč, souhlasí se stavem v rozvaze, v majetkové evidenci. Účet 032 - bez změny oproti PS. | 0.00 |
| B.I. | účet 112,132 - Materiál na skladě a zboží - potraviny účet 112 - účetní stav 166 080,02 Kč, souhlasí s fyzickým stavem. Účet 132 - 8 196,13 Kč - stravovací žetony (323 ks) - souhlasí s evidencí ŠS. | 0.00 |
| B.II. | účet 311 - Odběratelé školní jídelny nám dluží za stravné 03 - 14 342,00 Kč (Agritec Plant Šumperk, AGRITEC Šumperk, PMEC Šumperk). Odběratelé ZŠ - 0,00 Kč. Stavy v rozvaze souhlasí se stavem neuhrazených faktur k 31. 03. a s výsledkem dokladové inventury. | 0.00 |
| B.II. | účet 314, 315, 335 - ř. 4 - Účet 314 - zálohy na odběr tepla: 01 - 03 - 430 317,87 Kč, - souhlasí s dokladovou inventurou k 31. 03. Účet 335, ř. 9 - 31 465,00 Kč - stravné 03 - zaměstnanci dluží za obědy - bude sraženo z platu v dubnu. Stavy na účtech souhlasí se stavem v rozvaze a s výsledkem dokladové inventury k 31. 03. | 0.00 |
| B.II. | ř. 15 - Účet 343 - DPH - pohledávka za FÚ - 0,00 škola má daňovou povinnost za 1. čtvrtletí, ř. 18 - Účet 348 - 8 874 500,00 Kč - provozní příspěvek do konce roku, schválený příspěvek bez energií 2 941 000,00 Kč - obdrželi jsme 735 250,00 Kč - do konce roku 2 205 750,00 Kč, příspěvek správní zaměstnanci a ONIV - UZ 10 - schválný příspěvek - 8 838 000,00 Kč - za 1. Q jsme obdrželi - 2 169 250,00 Kč- do konce roku dluží zřizovatel 6 668 750,00 Kč, stav na účtu 348 souhlasí s výsledkem dokladové inventury k 31. 03. | 0.00 |
| B.II. | Účet 381 - 0,00. Účet 388 ř. 32 - OP JAK II - 437 136,00 Kč, energie UZ 6 od zřizovatele 788 098,91 Kč. UZ 33 353 - 10 505 426,32 Kč, UZ 5 - provozní náklady na bazén a Světová škola 166 136,00 Kč. Stav na účtu 388 - 11 896 797,23 Kč souhlasí s výsledkem dokladové inventury k 31. 03. | 0.00 |
| B.II. | Účet 377 ř. 33 - Ostatní krátkodobé pohledávky -21,00 Kč - dluh za stravné 1 žák, souhlasí s dokladovou inventurou k 31. 03. | 0.00 |
| B.III. | Stav na účtu 241 odpovídá součtům analytických účtů a stavu na výpisech k 31. 03. - výpis 75 - ZŠ: 6 181 239,04 Kč - z toho na provoz a přímé výdaje 2 434 344,76 Kč, Investiční fond: 1 161 806,44 Kč, Fond odměn: 622 830,00 Kč, Rezervní fond z HV: 852 194,63 Kč, RF z ost. zdrojů - 61 536,00 Kč, z toho dary neúčelové 14 651,00 Kč, projekt obědy pro děti 46 885,00 Kč, OOP JAK II - 1 048 527,21 Kč. BÚ - stravovna (analytický účet 20+21): 384 666,90 Kč - výpisy 31 a 20, zůstatky účtů v rozvaze odpovídají zůstatkům na bankovních účtech a výsledku dokladové inventury k 31. 03. | 0.00 |
| B.III. | účet 243 - Stav na účtu FKSP- 303 362,20 Kč výpis č. 7 - finančně - účetně - účet 412 - 299 056,03 Kč, rozdíl: 4 306,17 Kč - nepřevedený příděl 03 - +30 905,24 Kč - 1% z HM a DPN, příspěvek na PF - 15 900,00 Kč, příspěvek na stravné 03 - 19 311,41 Kč. Stav na BÚ odpovídá výpisu z banky č. 7 a výsledku dokladové inventury k 31. 03. | 0.00 |
| B.III. | účet 261 - pokladna ZŠ - 9 744,00 Kč, pokladna stravovna: 11 335,00 Kč - doloženo fyzickou inventurou k 31. 03. | 0.00 |
| C.I. | účet 401 - Jmění: snížení odpisy 1. Q - 49 294,49 Kč, stav 1 310 859,73 Kč. Odpisy souhlasí se schváleným odpisovým plánem na rok 2026. | 0.00 |
| C.I. | účet 403 - snížení ve výši oprávek za 1. Q - 308,55 Kč (85% - ROP). | 0.00 |
| C.II. | účet 411 - Fond odměn - bez změny, stav k 31. 03. je - 622 830,00 Kč, odpovídá finančnímu krytí a výsledku dokladové inventury. | 0.00 |
| C.II. | účet 412 - FKSP: PS 332 295,91 Kč, tvorba 1 % z HM a z DPN: 92 095,43 Kč, čerpání fondu na stravné: 49 196,31 Kč, příspěvek na PF: 47 700,00 Kč, společenské akce - 28 439,00 Kč, celkem použití fondu: 125 335,31 Kč. Stav účtu: 299 056,03 Kč. Rozdíl mezi finančním a účetním stavem je 4 306,17 Kč - tvoří nepřevedený příděl 03 - +30 905,24 Kč, neuhrazený příspěvek na penzijní fond -15 900,00 Kč, příspěvek na stravné - 19 311,41 Kč. Stav na účtu 412 odpovídá výsledku dokladové inventury k 31. 03. | 0.00 |
| C.II. | účet 413 - Rezervní fond z výsledku hospodaření - bez změny, stav fondu k 31. 03. je 852 194,63 Kč. Fond je finančně krytý a souhlasí s výsledkem dokladové inventury. | 0.00 |
| C.II. | účet 414 - Rezervní fond z ost. titulů - PS k 1. 1. 2026 -1 400 227,21 Kč - z toho OP JAK 1 385 576,21 Kč, neúčelové dary 14 651,00 Kč. Tvorba - dary - Projekt Obědy pro děti 78 880,00 Kč, čerpání - nespotřebovaná dotace OP JAK II - 1 385 576,21 Kč, čerpání fondu - 31 995,00 Kč - Obědy pro děti. Stav k 31. 03. - 61 536,00 Kč, z toho neúčelový dar 14 651,00 Kč, dar na obědy pro děti - 46 885,00 Kč. Fond je finančně krytý a zůstatek souhlasí s výsledkem dokladové inventury k 31. 03. | 0.00 |
| C.II. | účet 416 - Investiční fond - PS: 136 511,99 Kč, tvorba - odpisy 1. - 49 294,45 Kč, příspěvek od zřizovatele na nákup mycího centra - 976 000,00 Kč- realizace o letních prázdninách, stav fondu k 31. 03. je 1 161 806,44 Kč. Fond je finančně krytý, zůstatek souhlasí s dokladovou inventurou k 31. 03. | 0.00 |
| C.III. | Hospodářský výsledek - zisk 341 647,20 Kč, z toho HČ zisk 11 457,81Kč, z DČ zisk 330 189,39 Kč, náklady pro DČ budou proúčtovány k 31. 12. dle směrnic, proti je HV z hlavní činnosti tak nízký. Výše hospodářského výsledku v hlavní činnosti je ovlivněna úsporou příspěvku na provoz. Škola se v 1. Q, nepotýkala s vážnějšími finančními problémy, finanční prostředky se snažila využít účelně a hospodárně. | 0.00 |
| D.II. | 472 - Dlouhodobé přijaté zálohy na transfery - OP JAK - Podpora inovativního vzdělávání II - 1 485 683,21 Kč (ESF 1 200 024,91 Kč a SR 285 638,30 Kč). Energie záloha poskytnuta zřizovatelem k vyúčtování - částka 862 500,00 Kč - UZ 6. Účet 472 - souhlasí s dokladovou inventurou k 31. 03. celková částka 2 348 163,21 Kč | 0.00 |
| D.III. | účet 321 - Dodavatelům dlužíme celkem 101 729,09 Kč, za potraviny - 91 322,15 Kč, za služby, internet, telefony, kopírování a materiál - 10 406,94 Kč. Stav v rozvaze odpovídá zůstatku neuhrazených faktur k 31. 03. a s výsledkem dokladové inventury. | 0.00 |
| D.III. | účet 324 - Zálohy - stravné přijato na další období - v březnu na duben po zdanění - odečtu DPH - 447 043,82 Kč, akce žáků - 22 600,00 turisticko branný kurz, cyklistický kurz - 14 400,00 Kč, ekoprogram Brněnka 23 100,00 Kč, jazykový pobyt - 42 288,00 Kč. Stav na účtu 324 - 549 431,82 Kč souhlasí s dokladovou inventurou k 31. 03. | 0.00 |
| D.III. | ř. 10 - účet 331 - spoření zaměstnanců - 2 639 730,00 Kč, účet 333 - Příspěvek zaměstnancům na PF - srážka z platu - bude odvedeno na PF v dubnu - 15 900,00 Kč, stravné 03 - srážka z platu zaměstnancům - 31 465,00 Kč - bude uhrazeno do stravovny v dubnu, insolvence a exekuce - srážka zaměstnanci v dubnu - 1 879,00 Kč. Zůstatky souhlasí se mzdovou rekapitulací k 31. 03. a s výsledkem dokladové inventury. | 0.00 |
| D.III. | účet 336 a 337 - SP - 949 075,00 Kč + ZP - 414 781,00 Kč z mezd za 03 souhlasí se mzdovou rekapitulací a s výsledkem dokladové inventury k 31. 03. | 0.00 |
| D.III. | účet 342 - Daň z příjmu FO - 151 774,00 Kč, z toho srážková daň - 2 212,00 Kč, platy 03, bude odvedeno v dubnu, včetně srážkové daně - souhlasí se mzdovou rekapitulací a s výsledkem dokladové inventury k 31. 03. | 0.00 |
| D.III. | účet 343 - ř. 17 - 92 433 Kč - DPH - 4. Q - vlastní daňová povinnost | 0.00 |
| D.III. | Účet 374, ř. 32 - krátkodobé zálohy na transfery - UZ 33 353 - 01 - 02 - 7 734 000,00 Kč, UZ 5 - 185 000 Kč - z toho 165 tisíc provozní náklady na bazén a 20 tis. Kč. Světová škola, Stav na účtu 374 celkem 7 919 000,00 Kč souhlasí s výsledkem dokladové inventury k 31. 13. | 0.00 |
| D.III. | účet 384 ř. 36 - Výnosy PO - příspěvek na provoz do konce roku 2 205 750,00 Kč, příspěvek od zřizovatele - správní zaměstnanci a ONIV - UZ 10 - 6 668 750,00 Kč. Stav na účtu 8 874 500,00 Kč souhlasí s výsledkem dokladové inventury k 31. 13. | 0.00 |
| D.III. | účet 389 - celkem 560 723,73 Kč - z toho dohad za plyn - 03 - 6 686,00 Kč, Pražská plynárenská - odhad dle faktury vydané v dubnu, elektřina - 62 000,00 Kč odhad dle fa. vydané v lednu - Centropol Praha, voda dle faktury - 55 459,86 Kč - ŠPVS Šumperk, teplo 01 - 03 ve výši záloh bez DPH - 430 317,87 Kč, odvoz odpadu - 1 440,00 Kč - dle fa., kopírování 03 - 3 200,00 Kč - odhad, cloudové služby dle fa. 1 620,00 Kč - Bakaláři. Zůstatky na účtu 389 souhlasí s dokladovou inventurou k 31. 03. | 0.00 |
| D.III. | účet 378 - 0,00 Kč | 0.00 |
| P.I. | účet 901 - Příloha PO - drobný dlouhodobý nehmotný majetek pod stanovenou hranici - v 1. Q - pořízení 2 500,00 Kč Pamos 2026, stav majetku k 31. 03. je 247 881,18 Kč, souhlasí s majetkovou evidencí a inventurou k 31. 03. | 0.00 |
| P.I. | účet 902 - Příloha PO - DDHM pod hranici - v 1 Q - pořízení majetku v hodnotě - 11 077,29 Kč. Stav majetku k 31. 03. je 2 730 006,83 Kč - souhlasí s majetkovou evidencí a inventarizací k 31. 03. | 0.00 |
| P.VI. | účet 966 - Příloha PO - majetek ve výpůjčce - 1. Q - stav výpůjčky celkem je 82 383 240,24 Kč - souhlasí s evidencí u zřizovatele a s inventurou k 31. 03. | 0.00 |
| C.2. | účet 403 - Příloha PO - transfery na pořízení DHM - snížení ve výši odpisů za 1. - 308,55 Kč - odpisy z DHM pořízeného z investičního transferu ROP. | 0.00 |
| K položce | Doplňující informace k položkám výkazu zisku a ztráty | Částka |
|---|---|---|
| A.I. | Náklady v HČ - celkem 16 176 696,71Kč, z toho MŠMT: 10 505 426,32 Kč - UZ 33 353, OP JAK II - 337 049,00,00 Kč, prostředky zřizovatele a vlastní zdroje: 5 334 221,39 Kč, z toho účelové prostředky od zřizovatele UZ 5 - 186 136,00 Kč (Světová škola 7 406,00, provozní náklady bazén 158 730,00 Kč, Příběhy našich sousedů 20 000,00 Kč), UZ 6 - energie - 788 098,91 Kč, UZ 10 - 1 913 454,38 Kč, vlasatní zdroje a z příspěvku zřizovatele bez UZ - 2 446 532,10 Kč. | 0.00 |
| B.I. | Výnosy z HČ - celkem: 16 188 154,52 Kč, z toho UZ 33 353 - 10 505 426,32 Kč, UZ 33 092 - OP JAK II - 337 049,00 Kč, příspěvek od zřizovatele na provoz 735 250,00 Kč a energie: 788 098,91 Kč - UZ 6, UZ 5 - 186 136,00 Kč (příběhy našich sousedů - 20 000,00 Kč, Světová škola 7 406,00 Kč, plavání 157 730,00 Kč), UZ 10 - 2 169 250,00 Kč - příspěvek zřizovatele na správní zaměstnance a ONIV, odpisy ROP 308,55 Kč, účet 672 celkem: 14 721 518,78 K č, vlastní zdroje: 1 466 635,74 Kč (hlavní část tvoří příjmy za stravné zaměstnanci a žáci, školné v ŠD, příjmy za LVK, RF - dary - projekt Obědy pro děti, náhrady škody). | 0.00 |
| C. | Hospodářský výsledek v HČ - zisk 11 457,81 - zatím ještě nebyly proúčtovány všechny náklady pro DČ - proto je hospodářský výsledek tak nízký. Náklady budou rozklíčovány dle směrnic pro DČ k 31. 12. Organizace se snažila využít finanční zdroje účelně a hospodárně. | 0.00 |
| A.I. | Náklady v DČ celkem 492 826,65 Kč, z toho: stravování cizích strávníků a svačiny žákům a zaměstnancům 451 514,65 Kč, kroužky pro žáky 18 250,00 Kč, pronájmy malé a velké TV - 23 062,00 Kč. Náklady pro DČ budou rozklíčovány k 31. 12. - dle směrnice pro DČ. | 0.00 |
| B.I. | Výnosy z DČ - celkem: 823 016,04 Kč z toho pro stravování CS, žetony, svačinky pro žáky a zaměstnance: 537 226,38 Kč, pronájmy: 238 989,66 Kč (bufet, TV, ŠJ), kroužky pro žáky: 46 800,00 Kč. | 0.00 |
| C. | Hospodářský výsledek z DČ: zisk 330 189,39 Kč, z toho stravovna: 85 883,55 Kč, kroužky: 28 550,00 Kč. Pronájmy - bufet, jídelna TV: 215 755,84 Kč. Všechny náklady pro DČ budou proúčtovány k 31. 12. dle směrnice pro DČ, proto je HV tak vysoký. | 0.00 |
| K položce | Doplňující informace k položkám přehledu o peněžních tocích | Částka |
|---|---|---|
| E.3. | Aktiva organizace celkem nedosáhnou více než 40 mil. Kč a roční úhrn čistého obratu bude nižší než 80 mil. Kč - výkaz o peněžních tocích a přehled o změnách vlastního kapitálu organizace nemá povinnost tvořit. | 0.00 |
| K položce | Doplňující informace k položkám přehledu o změnách vlastního kapitálu | Částka |
|---|---|---|
| E.4. | Aktiva organizace celkem nedosáhnou více než 40 mil. Kč a roční úhrn čistého obratu bude nižší než 80 mil. Kč - výkaz o peněžních tocích a přehled o změnách vlastního kapitálu organizace nemá povinnost tvořit. | 0.00 |
| Položka | Běžné období |
|---|---|
| A.I. Počáteční stav fondu k 1.1. | 332295.91 |
| A.II. Tvorba fondu | 92095.43 |
| 1. Základní příděl | 92095.43 |
| 2. Splátky půjček na bytové účely poskytnutých do konce roku 1992 | 0.00 |
| 3. Náhrady škod a pojistná plnění od pojišťovny vztahující se k majetku pořízenému z fondu | 0.00 |
| 4. Peněžní a jiné dary určené do fondu | 0.00 |
| 5. Ostatní tvorba fondu | 0.00 |
| A.III. Čerpání fondu | 125335.31 |
| 1. Půjčky na bytové účely | 0.00 |
| 2. Stravování | 49196.31 |
| 3. Rekreace | 0.00 |
| 4. Kultura, tělovýchova a sport | 0.00 |
| 5. Sociální výpomoci a půjčky | 0.00 |
| 6. Poskytnuté peněžní dary | 0.00 |
| 7. Úhrada příspěvku na penzijní připojištění | 47700.00 |
| 8. Úhrada části pojistného na soukromé životní pojištění | 0.00 |
| 9. Ostatní užití fondu | 28439.00 |
| A.IV. Konečný stav fondu | 299056.03 |
| Položka | Běžné období |
|---|---|
| D.I. Počáteční stav fondu k 1.1. | 2252421.84 |
| D.II. Tvorba fondu | 78880.00 |
| 1. Zlepšený výsledek hospodaření | 0.00 |
| 2. Nespotřebované dotace z rozpočtu Evropské unie | 0.00 |
| 3. Nespotřebované dotace z mezinárodních smluv | 0.00 |
| 4. Peněžní dary - účelové | 78880.00 |
| 5. Peněžní dary - neúčelové | 0.00 |
| 6. Ostatní tvorba | 0.00 |
| D.III. Čerpání fondu | 1417571.21 |
| 1. Úhrada zhoršeného výsledku hospodaření | 0.00 |
| 2. Úhrada sankcí | 0.00 |
| 3. Posílení fondu investic se souhlasem zřizovatele | 0.00 |
| 4. Časové překlenutí dočasného nesouladu mezi výnosy a náklady | 0.00 |
| 5. Ostatní čerpání | 1417571.21 |
| D.IV. Konečný stav fondu | 913730.63 |
| Položka | Běžné období |
|---|---|
| F.I. Počáteční stav fondu k 1.1. | 136511.99 |
| F.II. Tvorba fondu | 1025294.45 |
| 1. Peněžní prostředky ve výši odpisů hmotného a nehmotného dlouhodobého majetku prováděné podle zřizovatelem schváleného odpisového plánu | 49294.45 |
| 2. Investiční příspěvek z rozpočtu zřizovatele | 976000.00 |
| 3. Investiční dotace ze státních fondů a jiných veřejných rozpočtů | 0.00 |
| 4. Ve výši příjmů z prodeje svěřeného dlouhodobého hmotného majetku | 0.00 |
| 5. Peněžní dary a příspěvky od jiných subjektů | 0.00 |
| 6. Ve výši příjmů z prodeje majetku ve vlastnictví příspěvkové organizace | 0.00 |
| 7. Převody z rezervního fondu | 0.00 |
| F.III. Čerpání fondu | 0.00 |
| 1. Pořízení a technické zhodnocení hmotného a nehmotného dlouhodobého majetku, s výjimkou drobného hmotného a nehmotného dlouhodobého majetku | 0.00 |
| 2. Úhrada investičních úvěrů nebo půjček | 0.00 |
| 3. Odvod do rozpočtu zřizovatele | 0.00 |
| 4. Navýšení peněžních prostředků určených na financování údržby a oprav majetku, který příspěvková organizace používá pro svou činnost | 0.00 |
| F.IV. Konečný stav fondu | 1161806.44 |
| Číslo | Položka | Období běžné brutto | Období běžné korekce | Období běžné netto | Období minulé |
|---|---|---|---|---|---|
| G. | Stavby | 221571.99 | 126830.00 | 94741.99 | 96269.99 |
| G.1. | Bytové domy a bytové jednotky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| G.2. | Budovy pro služby obyvatelstvu | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| G.3. | Jiné nebytové domy a nebytové jednotky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| G.4. | Komunikace a veřejné osvětlení | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| G.5. | Jiné inženýrské sítě | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| G.6. | Ostatní stavby | 221571.99 | 126830.00 | 94741.99 | 96269.99 |
| Číslo | Položka | Období běžné brutto | Období běžné korekce | Období běžné netto | Období minulé |
|---|---|---|---|---|---|
| H. | Pozemky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.1. | Stavební pozemky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.2. | Lesní pozemky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.3. | Zahrady, pastviny, louky, rybníky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.4. | Zastavěná plocha | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.5. | Ostatní pozemky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| Položka | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|
| I. | Náklady z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |
| I.1. | Náklady z přecenění reálnou hodnotou majetku určeného k prodeji podle § 64 | 0.00 | 0.00 |
| I.2. | Ostatní náklady z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |
| Položka | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|
| J. | Výnosy z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |
| J.1. | Výnosy z přecenění reálnou hodnotou majetku určeného k prodeji podle § 64 | 0.00 | 0.00 |
| J.2. | Ostatní výnosy z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |