| A.1. Informace podle § 7 odst. 3 zákona |
|---|
| Základní škola Šumperk, Dr. E. Beneše 1 bude i nadále pokračovat ve své činnosti. Nenastaly žádné nové skutečnosti, které by ji omezovaly v její činnosti. Od 1.1.2026 jsme plátci DPH - DIČ: CZ00852295. |
| A.2. Informace podle § 7 odst. 4 zákona |
| Uspořádání a označování položek rozvahy a výkazu zisku a ztrát a jejich obsahové vymezení a způsoby oceňování nebyly změněny. |
| A.3. Informace podle § 7 odst. 5 zákona |
| Naše organizace vede účetnictví ve zjednodušeném rozsahu dle rozhodnutí zřizovatele - město Šumperk. Způsob oceňování majetku je pořizovací cenou. Odepisování je v souladu se schváleným odpisovým plánem a jeho případnými dodatky. Odepisování a zaúčtování se provádí čtvrtletně do výše pořizovací hodnoty majetku. |
| Číslo položky | Syntetický účet | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|---|
| P.I. | 901 | Majetek a závazky účetní jednotky | 1544179.22 | 1544179.22 |
| P.I.1. | 901 | Jiný drobný dlouhodobý nehmotný majetek | 130735.00 | 130735.00 |
| P.I.2. | 902 | Jiný drobný dlouhodobý hmotný majetek | 1413444.22 | 1413444.22 |
| P.I.3. | 905 | Vyřazené pohledávky | 0.00 | 0.00 |
| P.I.4. | 906 | Vyřazené závazky | 0.00 | 0.00 |
| P.I.5. | 909 | Ostatní majetek | 0.00 | 0.00 |
| P.II. | Krátkodobé podmíněné pohledávky z transferů a krátkodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 | |
| P.II.1. | 911 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.2. | 912 | Krátkodobé podmíněné závazky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.3. | 913 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.4. | 914 | Krátkodobé podmíněné závazky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.5. | 915 | Ostatní krátkodobé podmíněné pohledávky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.6. | 916 | Ostatní krátkodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.III. | Podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou | 0.00 | 0.00 | |
| P.III.1. | 921 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z důvodu úplatného užívání majetku jinou osobou | 0.00 | 0.00 |
| P.III.2. | 922 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z důvodou úplatného užívání majetku jinou osobou | 0.00 | 0.00 |
| P.III.3. | 923 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.III.4. | 924 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.III.5. | 925 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.III.6. | 926 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.IV. | Další podmíněné pohledávky | 0.00 | 0.00 | |
| P.IV.1. | 931 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze smluv o prodeji dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.2. | 932 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze smluv o prodeji dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.3. | 933 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.4. | 934 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.5. | 939 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze sdílených daní | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.6. | 941 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze sdílených daní | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.7. | 942 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze vztahu k jiným zdrojům | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.8. | 943 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze vztahu k jiným zdrojům | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.9. | 944 | Krátkodobé podmíněné úhrady pohledávek z přijatých zajištění | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.10. | 945 | Dlouhodobé podmíněné úhrady pohledávek z přijatých zajištění | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.11. | 947 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.12. | 948 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.V. | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z transferů a dlouhodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 | |
| P.V.1. | 951 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.2. | 952 | Dlouhodobé podmíněné závazky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.3. | 953 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.4. | 954 | Dlouhodobé podmíněné závazky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.5. | 955 | Ostatní dlouhodobé podmíněné pohledávky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.6. | 956 | Ostatní dlouhodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.VI. | Podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku | 99550936.82 | 99550936.82 | |
| P.VI.1. | 961 | Krátkodobé podmíněné závazky z operativního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.2. | 962 | Dlouhodobé podmíněné závazky z operativního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.3. | 963 | Krátkodobé podmíněné závazky z finančního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.4. | 964 | Dlouhodobé podmíněné závazky z finančního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.5. | 965 | Krátkodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.6. | 966 | Dlouhodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku na základě smlouvy o výpůjčce | 99502855.05 | 99502855.05 |
| P.VI.7. | 967 | Krátkodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku nebo jeho převzetí z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.8. | 968 | Dlouhodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku nebo jeho převzetí z jiných důvodů | 48081.77 | 48081.77 |
| P.VII. | Další podmíněné závazky | 0.00 | 0.00 | |
| P.VII.1. | 971 | Krátkodobé podmíněné závazky ze smluv o pořízení dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.2. | 972 | Dlouhodobé podmíněné závazky ze smluv o pořízení dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.3. | 973 | Krátkodobé podmíněné závazky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.4. | 974 | Dlouhodobé podmíněné závazky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.5. | 975 | Krátkodobé podmíněné závazky z přijatého kolaterálu | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.6. | 976 | Dlouhodobé podmíněné závazky z přijatého kolaterálu | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.7. | 978 | Krátkodobé podmíněné závazky vyplývající z právních předpisů a další činnosti moci zákonodárné, výkonné nebo soudní | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.8. | 979 | Dlouhodobé podmíněné závazky vyplývající z právních předpisů a další činnosti moci zákonodárné, výkonné nebo soudní | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.9. | 981 | Krátkodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí jednorázových | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.10. | 982 | Dlouhodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí jednorázových | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.11. | 983 | Krátkodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí ostatních | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.12. | 984 | Dlouhodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí ostatních | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.13. | 985 | Krátkodobé podmíněné závazky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.14. | 986 | Dlouhodobé podmíněné závazky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII. | Ostatní podmíněná aktiva a ostatní podmíněná pasiva a vyrovnávací účty | 0.00 | 0.00 | |
| P.VIII.1. | 991 | Ostatní krátkodobá podmíněná aktiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.2. | 992 | Ostatní dlouhodobá podmíněná aktiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.3. | 993 | Ostatní krátkodobá podmíněná pasiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.4. | 994 | Ostatní dlouhodobá podmíněná pasiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.5. | 999 | Vyrovnávací účet k podrozvahovým účtům | -98006757.60 | -98006757.60 |
| A.5. Informace podle § 18 odst. 3 písm. b) zákona |
|---|
| Naše účetní jednotka je právním subjektem podle zřizovací listiny ze dne 1.12.1997 a jejich platných dodatků. Není zapsána ve veřejném obchodním rejstříku. Do školského rejstříku byla zapsaná k 1.1.2005. |
| A.6. Informace podle § 19 odst. 6 zákona |
|---|
| Organizace nemá žádné nové informace a nenastaly žádné významné události mezi rozvahovým dnem a okamžikem sestavení účetní závěrky. |
| B.1. | Informace podle § 66 odst. 6 zákona |
|---|---|
| Naší organizaci nebyl převeden k rozvahovému dni žádný nemovitý majetek. | |
| B.2. | Informace podle § 66 odst. 8 zákona |
| Fond investic je finančně krytý stejně jako ostatní zbývající fondy. | |
| B.3. | Informace podle § 68 odst. 3 zákona |
| 0.00 | Naše organizace nemá žádné další významné informace o těchto skutečnostech. |
| Položka | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|
| C.1. | Zvýšení stavu transferů na pořízení dlouhodobého majetku za běžné účetní období | 0.00 | 39928.22 |
| C.2. | Snížení stavu transferů na pořízení dlouhodobého majetku ve věcné a časové souvislosti | 3972.25 | 40671.00 |
| D.1. | Počet jednotlivých věcí a souborů majetku nebo seznam tohoto majetku |
|---|---|
| 0.00 | Naše organizace nevede o těchto skutečnostech ve svém účetnictví žádné účetní záznamy. |
| D.2. | Celková výměra lesních pozemků s lesním porostem |
| D.3. | Výše ocenění celkové výměry lesních pozemků s lesním porostem ve výši 57 Kč/m2 |
| D.4. | Výměra lesních pozemků s lesním porostem oceněných jiným způsobem |
| D.5. | Výše ocenění lesních pozemků s lesním porostem oceněných jiným způsobem |
| D.6. | Průměrná výše ocenění výměry lesních pozemků s lesním porostem oceněných jiným způsobem |
| D.7. | Komentář k ocenění lesních pozemků jiným způsobem |
| 0.00 | Naše organizace nevede o těchto skutečnostech ve svém účetnictví žádné účetní záznamy. |
| K položce | Doplňující informace k položkám rozvahy | Částka |
|---|---|---|
| A.II.2. | Zaevidované origináky obrazů. | 26910.00 |
| A.II.3. | Rekonstrukce elektroinstalace v učebnách r.2013 - projekt ROP Střední Morava 2012-2015 | 94654.00 |
| A.II.4. | Samostatné hmotné movité věci a soubory hmotných movitých věcí. | 675166.05 |
| A.II.8. | účet 042 - nedokončený DHM - vzduchotechnika a klimatizace do školní jídelny, zařazení do užívání ve 2.čtvrtletí 2026 | 539994.83 |
| B.I.2. | účet 112 - o pořízení materiálových zásob se účtuje podle způsobu B, evidence potravin je vedena v PC ( hmotně zodpovídá vedoucí ŠJ) na skladových kartách, zásoby jsou oceňovány pořizovací cenou od dodavatelů. O pořízení materiálových zásob čipů na výdej stravy se účtuje podle způsobu A, evidenci také vede vedoucí ŠJ ve svém PC v programu VIS Plzeň, účet 112 k 31.3.2026 = nespotře- bované potraviny 103 241,54 Kč, viz inventura skladových karet, bezkontaktní čipy na výdej stravy 3 402,30 Kč, viz inventura skladové karty : 50 ks x 66,10 Kč, bezkontaktní čipy na šatní skříně: 2 450 Kč = 49 ks x 50 Kč | 109241.54 |
| B.I.8. | účet 132 - pracovní sešity na skladě pro nové žáky školy | 25414.00 |
| B.II.1. | účet 311 - odběratelé - vydané faktury projekt "Najdi si práci", uhrazené ve splatnosti ve 2.čtvrtletí | 87975.50 |
| B.II.4. | účet 314 - krátkodobé poskytnuté zálohy na teplo, studijní pobyty v zahraničí v rámci ERASMU - Kypr, Irsko | 565092.59 |
| B.II.9. | účet 335 - pohledávky za zaměstnanci - poskytnutá záloha zaměstnanci na pobyt v Mladoňově, vyúčtování v dubnu 2026 | 132.00 |
| B.II.15. | účet 343 - daň z přidané hodnoty - plátci daně od 1.1.2026, zaúčtovaná daň z faktur pro FÚ, přijaté a uskutečněné plnění | 109956.97 |
| B.II.18. | účet 348 - příspěvek od zřizovatele na provoz, energie a mzdy a ONIV NP, UZ10 | 11682000.00 |
| B.II.32. | účet 388 - příspěvek šablony OPJAK2 2025/28: 1 545 384 Kč, ERASMUS "1" 2025/28: 1 098 347,11 Kč, projekt Jean Monnet: 527 310 Kč, příspěvek UZ33353: 13 144 200 Kč | 16315241.11 |
| B.III.9. | účet 241 - stav běžného účtu odpovídá součtu analytických účtů a stavu na bankovních výpisech k 31.3.2026 - účet školy KB: 424 254,94 Kč, podúčet ŠJ KB: 1 233 283,69 Kč, fond odměn: 244 220 Kč, fond investic: 231 323,39 Kč, rezervní fond: 3 560 262,90 Kč, běžný účet v eurech ERASMUS:1 159 055,27 Kč, účet akce pro žáky: 634 700 Kč | 7487100.19 |
| B.III.10. | účet 243 - stav účtu FKSP u KB odpovídá zůstatku va výpise z banky k 31.3.2026 | 965721.34 |
| B.III.17. | účet 261 - stav pokladny ve škole je k 31.3.2026 dle fyzické inventury 26 590 Kč, stav pokladny školní jídelny je 17 609 Kč, oba stavy souhlasí se stavem účetním | 44199.00 |
| C.I.1. | účet 401 - jmění účetní jednotky - navýšení o částku vlastních odpisů ve výši 30 692 Kč ( odpisy škola: 28 619,50 Kč + doplňková činnost 1 371,50 Kč + 15% podíl ROP 701 Kč a pořízení klimatizace a vzduchotechniky do ŠJ - 464 494 Kč | 1079942.78 |
| C.I.3. | účet 403 - transfery na pořízení DHM - ROP Střední Morava 2012-2015, zůstatek z r.2017 snížený o odpisy 85% podíl ROP ve výči 3 972,25 Kč, viz příloha C | 22085.75 |
| C.II.1. | účet 411 - fond odměn je finančně krytý | 244220.00 |
| C.II.2. | účet 412 - PS k 1.1.2026 je 966 702,26 Kč, základní příděl 1%: 111 610,86 Kč, čerpání fondu na stravné 47 328 Kč ( 3 944 obědů x 12 Kč), kultura a sport: 41 610 Kč, pořízení kávovaru do ŠJ: 8 886 Kč, příspěvek na karty Multisport: 26 600 Kč rozdíl mezi stavem na BÚ a stavem FKSP je 11 850,32 Kč, tento rozdíl tvoří: úhrada stravného 18 204 Kč a příděl FKSP 1% 35 753,68 Kč, úhrada FD118 - 29 400 Kč, vše se vyrovná v měsíci dubnu | 953889.12 |
| C.II.3. | účet 413 - rezervní fond je finančně krytý | 890924.60 |
| C.II.4. | účet 414 - fond je finančně krytý, jsou zde převedeny fin.prostředky na projekt OPJAK2 2025/28 ve výši 1 198 530,14 Kč, Jean Monnet ve výši 391 917,05 Kč, Erasmus "1" Evropa 1 078 891,11 Kč které se budou čerpat v r. 2026 | 2669338.30 |
| C.II.5. | účet 416 - fond investic : PS k 1.1.2026 665 125,39 Kč, tvorba fondu z vlastních odpisů + 15% ROP vlastní podíl ve výši : 30 692 Kč ( z toho škola 28 619,50 Kč + DČ: 1 371,50 Kč+15% podíl ROP: 701 Kč), čerpání FI na klimatizaci ve školní jídelně: 464 494 Kč | 231323.39 |
| C.III.1. | účet 431 - výsledek hospodaření běžného účetního období celkem: z toho výsledek hospodaření v doplňkové činnosti je - 2 942,98 Kč z důvodu fakturace za pronájmy tělocvičen až ve 2.čtvrtletí 2026, výsledek hospodaření v hlavní činnosti: 740 666,88 Kč tvoří nevyčerpaný příspěvek od zřizovatele na mzdy NP, provoz a energie | 737723.90 |
| C.III.2. | účet 431 - výsledek hospodaření ve schvalovacím řízení - čekáme na schválení zřizovatele na rozdělení HV do RF podle návrhu | 709618.00 |
| D.II.8. | účet 472 - douhodobé přijaté zálohy na transfery - projekt OP JAK2 2025/2028 " Jednička", podíl ESF: 1 248 263,59 Kč + podíl SR 297 120,41 Kč, projekt Jean Monnet 527 310 Kč, projekt ERASMUS "1" v Evropě 1 098 347,11 Kč, všechny finanční prostředky byly převedeny do RF na konci roku, jsou zaúčtováníny na účtu 388 - dohadné účty aktivní, vyúčtování dotací bude podle požadavků projektů | 3171041.11 |
| D.III.5. | účet 321 - dodavatelům dlužíme za faktury ze školy: 537 834,53 Kč, faktury školní jídelna: 218 512,49 Kč, faktura z FKSP: 29 400 Kč, všechny faktury budou uhrazeny ve splatnosti v dubnu | 785747.02 |
| D.III.7. | účet 324 - krátkodobé přijaté zálohy na lyžařský výcvik žáků, plavání ŠD a stravné | 1639244.25 |
| D.III.10. | účet 331 - mzdy zaměstnanců za březen, které budou vyplaceny v dubnu 2026 | 3106734.00 |
| D.III.12. | účet 336 - sociální pojištění za zaměstnance, které bude uhrazeno v dubnu 2026 | 1115419.00 |
| D.III.13. | účet 337 - zdravotní pojištění za zaměstnance, které bude uhrazeno v dubnu 2026 | 480748.00 |
| D.III.16. | účet 342 - ostatní daně uhrazené ve splatnosti v dubnu 2026 | 89090.00 |
| D.III.32. | účet 374 - krátkodobé přijaté zálohy na transfery , příspěvek UZ3353 na leden-únor, březen byl převeden na účet školy v dubnu | 8762800.00 |
| D.III.36. | účet 384 - příspěvel od zřizovatele UZ6 na energie: 830 500 Kč, příspěvek na provoz: 766 000 Kč, příspěvek UZ10 NP mzdy + ONIV: 2 357 500 Kč | 11862000.00 |
| D.III.37. | účet 389- dohadná položka na energie - zálohové faktury na teplo 1-3/26, vyúčtování v r.2027 | 356928.00 |
| K položce | Doplňující informace k položkám výkazu zisku a ztráty | Částka |
|---|---|---|
| A.I.1. | účet 501 - náklady na běžný provoz školy - spotřeba potravin na hlavní a doplňkovou činnost, nákup čistících prostředků pro školu a školní jídelnu, předplatné odborných časopisů, pořízení drobných kancelářských potřeb, školní potřeby pro žáky, metodické sešity pro učitele a ostatní | 1647485.74 |
| A.I.2. | účet 502 - spotřeba energie - náklady na teplo, elektřinu, vodné a stočné v hlavní a doplňkové činnosti | 544278.31 |
| A.I.4. | účet 504 - prodané pracovní sešity novým žákům školy | 15938.00 |
| A.I.8. | účet 511 - opravy a údržba budov, údržba strojů a zařízení ve škole | 59820.47 |
| A.I.9. | účet 512 - jízdné zaměstnanců na sportovní soutěže, školení a lyžařský výcvik | 10799.00 |
| A.I.10. | účet 513 - občerstvení pro návštěvy školy, rodiče | 3169.44 |
| A.I.12. | účet 518 - ostatní běžné služby spojené s provozem školy - náklady na poštovné, telefony, internet, revize budov, softwarové služby, odvoz odpadu a ostatní | 1060994.85 |
| A.I.13. | účet 521 - mzdové náklady UZ33353: 9 411 623 Kč, OON dohody škola + ŠD UZ33353: 36 800 Kč, náhrada mzdy z důvodu PN UZ33353: 85 297 Kč, OON dohoda ŠK UZ33353: 30 900 Kč, OON dohody ŠD UZ33353: 21 300 Kč účet 521 - mzdové náklady UZ10 zřizovatel: 1 407 954 Kč, UZ10 náhrada mzdy z důvodu PN ŠJ: 36 499 Kč, UZ10 OON dohody škola + ŠJ: 37 920 Kč, účet 521 - hrubá mzda Jean Monnet: 29 396 Kč, mzdy projekt ÚP: 103 329 Kč, mzdy DČ ŠJ: 86 988 Kč, OON dohoda DČ ŠJ: 3 300 Kč | 11291306.00 |
| A.I.14. | účet 524 - zákonné sociální pojištění UZ33353, doplňková činnost, projekt ÚP Najdi si práci, ERASMUS+, Jean Monnet | 3729492.00 |
| A.I.15. | účet 525 - jiné sociální pojištění 4,2%o u pojišťovny Kooperativa | 55572.00 |
| A.I.16. | účet 527 - zákonné sociální náklady - příděl 1% z hrubých mezd UZ33353, DČ, DVPP, preventiv- ní prohlídky, šablony OP JAK a ostatní | 190452.76 |
| A.I.25. | účet 544 - prodaný materiál žákům školy ( učebnice, stravovací žetony, čipy k šatním skříňkám) | 1825.40 |
| A.I.28. | účet 551 - odpisy majetku dle schváleného odpisového plánu za rok 2026: hlavní činnost škola: 28 619,50 Kč+ doplňková činnost 1 371,50 Kč + 15% ROP: 701 Kč + 85% ROP 3 972,25 Kč = 34 664,25 Kč Příloha F: Fond investic je tvořen ve výši vlastních odpisů škola + doplňková činnost + 15% podíl ROP: ( 28 619,50 Kč + 1 371,50 Kč + 701 Kč 15% ROP = 30 692 Kč | 34664.25 |
| A.I.35. | účet 558 - náklady z DDHM, pořízení učebních pomůcek pro žáky | 233422.05 |
| A.I.36. | účet 549 - ostatní náklady z činnosti - pojištění majetku a žáků u pojišťovny ČPP Viena Group, DPH FÚ | 174196.61 |
| B.I.2. | účet 602 - výnosy v hlavní činnosti - příspěvek na školní kroužky: 25 800 Kč, příspěvek na školní družinu: 204 525 Kč, příjem za stravné ŠČ žáci + MŠ : 1 120 859 Kč, příjem za stravné bez DPH doplňková činnost: 765 407,90 Kč | 2116591.90 |
| B.I.3. | účet 603 - výnosy z pronájmu kotelny a tělocvičen | 747.93 |
| B.I.4. | účet 604 - výnosy z prodaného zboží - pracovní sešity pro nové žáky školy | 16024.00 |
| B.I.8. | účet 609 - jiné výnosy z vlastních výkonů - lyžařský výcvik žáků, školní exkurze, výlety | 292611.20 |
| B.I.12. | účet 644 - výnosy z prodeje materiálu ( bezkontaktní čipy na výdej stravy) | 925.40 |
| B.I.16. | účet 648 - pořízení kávovaru do ŠJ | 8886.00 |
| B.I.17. | účet 649 - ostatní výnosy z činnosti za opisy vysvědčení a poškozené nebo ztracené učebnice, čipy šatní skříně žáci, projekt ÚP | 211492.10 |
| B.IV.2. | účet 672 - příspěvek UZ33353: 13 144 200 Kč, příspěvek zřizovatel na provoz: 766 000 Kč, šablony OP JAK ESF 2023/2025: 41 690 Kč, ROP projekt Střední Morava: 3 972,50 Kč příspěvek na mzdy NP UZ10: 2 357 500 Kč, příspěvek UZ6 na energie: 830 500 Kč | 17143862.25 |
| C.2. | účet 631 - výsledek hospodaření běžného účetního období celkem: z toho výsledek hospodaření v doplňkové činnosti: - 2 942,98 Kč je záporný, faktury za pronájem tělocvičen budou ve 2.čtvrtletí , výsledek hospodaření v hlavní činnosti: 740 666,88 tvoří nevy- čerpaný příspěvek od zřizovatele na mzdy, provoz a energie na 1.čtvrtletí 2026 | 737723.90 |
| Položka | Běžné období |
|---|---|
| A.I. Počáteční stav fondu k 1.1. | 966702.26 |
| A.II. Tvorba fondu | 111610.86 |
| 1. Základní příděl | 111610.86 |
| 2. Splátky půjček na bytové účely poskytnutých do konce roku 1992 | 0.00 |
| 3. Náhrady škod a pojistná plnění od pojišťovny vztahující se k majetku pořízenému z fondu | 0.00 |
| 4. Peněžní a jiné dary určené do fondu | 0.00 |
| 5. Ostatní tvorba fondu | 0.00 |
| A.III. Čerpání fondu | 124424.00 |
| 1. Půjčky na bytové účely | 0.00 |
| 2. Stravování | 47328.00 |
| 3. Rekreace | 0.00 |
| 4. Kultura, tělovýchova a sport | 68210.00 |
| 5. Sociální výpomoci a půjčky | 0.00 |
| 6. Poskytnuté peněžní dary | 0.00 |
| 7. Úhrada příspěvku na penzijní připojištění | 0.00 |
| 8. Úhrada části pojistného na soukromé životní pojištění | 0.00 |
| 9. Ostatní užití fondu | 8886.00 |
| A.IV. Konečný stav fondu | 953889.12 |
| Položka | Běžné období |
|---|---|
| D.I. Počáteční stav fondu k 1.1. | 3598952.90 |
| D.II. Tvorba fondu | 3000.00 |
| 1. Zlepšený výsledek hospodaření | 0.00 |
| 2. Nespotřebované dotace z rozpočtu Evropské unie | 0.00 |
| 3. Nespotřebované dotace z mezinárodních smluv | 0.00 |
| 4. Peněžní dary - účelové | 0.00 |
| 5. Peněžní dary - neúčelové | 3000.00 |
| 6. Ostatní tvorba | 0.00 |
| D.III. Čerpání fondu | 41690.00 |
| 1. Úhrada zhoršeného výsledku hospodaření | 0.00 |
| 2. Úhrada sankcí | 0.00 |
| 3. Posílení fondu investic se souhlasem zřizovatele | 0.00 |
| 4. Časové překlenutí dočasného nesouladu mezi výnosy a náklady | 0.00 |
| 5. Ostatní čerpání | 41690.00 |
| D.IV. Konečný stav fondu | 3560262.90 |
| Položka | Běžné období |
|---|---|
| F.I. Počáteční stav fondu k 1.1. | 665125.39 |
| F.II. Tvorba fondu | 30692.00 |
| 1. Peněžní prostředky ve výši odpisů hmotného a nehmotného dlouhodobého majetku prováděné podle zřizovatelem schváleného odpisového plánu | 30692.00 |
| 2. Investiční příspěvek z rozpočtu zřizovatele | 0.00 |
| 3. Investiční dotace ze státních fondů a jiných veřejných rozpočtů | 0.00 |
| 4. Ve výši příjmů z prodeje svěřeného dlouhodobého hmotného majetku | 0.00 |
| 5. Peněžní dary a příspěvky od jiných subjektů | 0.00 |
| 6. Ve výši příjmů z prodeje majetku ve vlastnictví příspěvkové organizace | 0.00 |
| 7. Převody z rezervního fondu | 0.00 |
| F.III. Čerpání fondu | 464494.00 |
| 1. Pořízení a technické zhodnocení hmotného a nehmotného dlouhodobého majetku, s výjimkou drobného hmotného a nehmotného dlouhodobého majetku | 464494.00 |
| 2. Úhrada investičních úvěrů nebo půjček | 0.00 |
| 3. Odvod do rozpočtu zřizovatele | 0.00 |
| 4. Navýšení peněžních prostředků určených na financování údržby a oprav majetku, který příspěvková organizace používá pro svou činnost | 0.00 |
| F.IV. Konečný stav fondu | 231323.39 |
| Číslo | Položka | Období běžné brutto | Období běžné korekce | Období běžné netto | Období minulé |
|---|---|---|---|---|---|
| G. | Stavby | 239296.00 | 144642.00 | 94654.00 | 95752.00 |
| G.1. | Bytové domy a bytové jednotky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| G.2. | Budovy pro služby obyvatelstvu | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| G.3. | Jiné nebytové domy a nebytové jednotky | 239296.00 | 144642.00 | 94654.00 | 95752.00 |
| G.4. | Komunikace a veřejné osvětlení | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| G.5. | Jiné inženýrské sítě | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| G.6. | Ostatní stavby | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| Číslo | Položka | Období běžné brutto | Období běžné korekce | Období běžné netto | Období minulé |
|---|---|---|---|---|---|
| H. | Pozemky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.1. | Stavební pozemky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.2. | Lesní pozemky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.3. | Zahrady, pastviny, louky, rybníky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.4. | Zastavěná plocha | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.5. | Ostatní pozemky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |