| A.1. Informace podle § 7 odst. 3 zákona |
|---|
Základní škola Šumperk, 8.května 63 nepřetržitě pokračuje ve své činnosti. Nenastaly žádné skutečnosti, které by ji omezovaly nebo zabraňovaly v její činnosti pokračovat i v dohledné budoucnosti. |
| A.2. Informace podle § 7 odst. 4 zákona |
Uspořádání a označování položek rozvahy a výkazu zisku a ztráty a jejich obsahové vymezení a způsoby oceňování nebyly změněny. |
| A.3. Informace podle § 7 odst. 5 zákona |
Dle usnesení RM Šumperka č. 1116/15 ze dne 1.10.2015 bylo zrušeno usnesení RM č. 4327/13, kterým nám bylo uloženo od 1.1.2014 vést účetnictví v plném rozsahu. Usnesením RM č. 1117/15 nám bylo uloženo od 1.1.2016 vést účetnictví ve zjednodušeném rozsahu. Vymezení nákladů souvisejících s pořízením dlouhodobého nehmotného a hmotného majetku je v souladu s vyhláškou č.410/2009 Sb. Odpisování majetku je v souladu s odpisový plánem - čtvrtletně - účetní odpisy rovnoměrným způsobem do výše pořizovací hodnoty majetku. Stanovení výše pro zařazení DDNM na účet 018 je 7000-60000 Kč a stanovení výše pro zařazení DDHM na účet 028 je 3000-40000 Kč. O tvorbě a použití rezerv škola neúčtuje. Ve škole je prováděna doplňková činnost,kde o účtování nákladů a výnosů se vychází z kalkulací stanovených dle Směrnice k provádění doplňkové činnosti.Škola provádí časové rozlišování nákladů a výnosů,výdajů a příjmů,včetně dohadných položek v souladu s vyhláškou č.410/2009 Sb. a zde uvedenou metodou časového rozlišení v § 69. Metoda časového rozlišení se nepoužije v případě, pokud náklady na získání informace převýší přínosy plynoucí z této informace a tato informace se nepovažuje za významnou. 1) Použití účtu 381 - náklady příštích období Tento účet slouží pro podchycení výdajů běžného účetního období, které budou náklady v příštím období. Zúčtování ( rozpuštění ) nákladů příštích období na příslušný nákladový účet se provede v tom účetním období, s nímž časově rozlišené náklady věcně souvisejí. 2) Použití účtu 383 - výdaje příštích období. Pomocí tohoto účtu se účtují náklady, které s běžným účetním obdobím souvisejí, ale výdaj s nimi spojený nebyl dosud proveden. Účtujeme zde také o neuhrazených dodavatelských fakturách, které jsme do konce účetního období neobdrželi, ale známe jejich přesnou částku. 3) Použití účtu 384 - výnosy příštích období Pomocí tohoto účtu se účtují příjmy běžného období, které věcně patří do výnosů v dalším účetním období ( obdobích ). Jejich zúčtování do výnosů se provede v období, s nímž věcně souvisejí. 4) Použití účtu 385 - příjmy příštích období Zde se účtují částky, které ke dni uzavírání účetních knih nebyly inkasovány a nebyly vyúčtovány ani jako pohledávka, které však časově a věcně souvisejí s výnosy běžného období. 5) Použití účtu 388 - dohadné účty aktivní Zde účtujeme případné pohledávky, pokud na konci účetního období není známa přesná částka. 6) Použití účtu 389 - dohadné účty pasivní Zde účtujeme o případných závazcích školy na konci účetního období a to zejména o neuhrazených dodavatelských fakturách, které jsme do konce účetního období neobdrželi a u kterých neznáme přesnou částku. Účty 381, 383, 384, 385, 388 a 389 používáme i ke dni mezitímní účetní závěrky ( k 31.3., 30.6. a 30.9. ), k přesnějšímu zobrazení finanční situace školy. Při účtování ročního udržovacího poplatku účetního programu GORDIC a roční aktualizace softwaru pro školní jídelnu (Stravné,MSklad) škola platbu časově nerozlišuje. TRANSFERY: před okamžikem vypořádání transferu realizovaného formou zálohy, účtujeme o odhadované výši transferu prostřednictvím účtu 388. Při účtování příspěvku na provoz od zřizovatele a příspěvků bez povinnosti vypořádání účtujeme o předpisu pohledávky MD 348 / D 384. Ve výši částky příspěvku, který věcně a časově souvisí s běžným obdobím ( k datu 31.3.,30.6.,30.9. a 31.12. ) účtujeme MD 384/ D 672. Přefakturace nákladů od 1.1.2020: pokud ve fakturách za přijaté služby nebo nákladech zúčtovaných podle jiných dokladů jsou zahrnuty také částky, které nepatři do nákladů školy a před zaúčtováním známe nároky, které mají zaměstnanci, popřípadě jiné účetní jednotky uhradit, částky takových nároků zaúčtujeme přímo na příslušné účty účtové třídy 3. |
| Číslo položky | Syntetický účet | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|---|
| P.I. | 901 | Majetek a závazky účetní jednotky | 6381382.38 | 6376264.33 |
| P.I.1. | 901 | Jiný drobný dlouhodobý nehmotný majetek | 115076.66 | 115076.66 |
| P.I.2. | 902 | Jiný drobný dlouhodobý hmotný majetek | 6266305.72 | 6261187.67 |
| P.I.3. | 905 | Vyřazené pohledávky | 0.00 | 0.00 |
| P.I.4. | 906 | Vyřazené závazky | 0.00 | 0.00 |
| P.I.5. | 909 | Ostatní majetek | 0.00 | 0.00 |
| P.II. | Krátkodobé podmíněné pohledávky z transferů a krátkodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 | |
| P.II.1. | 911 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.2. | 912 | Krátkodobé podmíněné závazky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.3. | 913 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.4. | 914 | Krátkodobé podmíněné závazky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.5. | 915 | Ostatní krátkodobé podmíněné pohledávky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.6. | 916 | Ostatní krátkodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.III. | Podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou | 0.00 | 0.00 | |
| P.III.1. | 921 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z důvodu úplatného užívání majetku jinou osobou | 0.00 | 0.00 |
| P.III.2. | 922 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z důvodou úplatného užívání majetku jinou osobou | 0.00 | 0.00 |
| P.III.3. | 923 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.III.4. | 924 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.III.5. | 925 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.III.6. | 926 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.IV. | Další podmíněné pohledávky | 0.00 | 0.00 | |
| P.IV.1. | 931 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze smluv o prodeji dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.2. | 932 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze smluv o prodeji dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.3. | 933 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.4. | 934 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.5. | 939 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze sdílených daní | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.6. | 941 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze sdílených daní | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.7. | 942 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze vztahu k jiným zdrojům | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.8. | 943 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze vztahu k jiným zdrojům | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.9. | 944 | Krátkodobé podmíněné úhrady pohledávek z přijatých zajištění | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.10. | 945 | Dlouhodobé podmíněné úhrady pohledávek z přijatých zajištění | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.11. | 947 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.12. | 948 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.V. | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z transferů a dlouhodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 | |
| P.V.1. | 951 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.2. | 952 | Dlouhodobé podmíněné závazky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.3. | 953 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.4. | 954 | Dlouhodobé podmíněné závazky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.5. | 955 | Ostatní dlouhodobé podmíněné pohledávky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.6. | 956 | Ostatní dlouhodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.VI. | Podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku | 125593248.54 | 125593248.54 | |
| P.VI.1. | 961 | Krátkodobé podmíněné závazky z operativního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.2. | 962 | Dlouhodobé podmíněné závazky z operativního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.3. | 963 | Krátkodobé podmíněné závazky z finančního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.4. | 964 | Dlouhodobé podmíněné závazky z finančního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.5. | 965 | Krátkodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.6. | 966 | Dlouhodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku na základě smlouvy o výpůjčce | 125593248.54 | 125593248.54 |
| P.VI.7. | 967 | Krátkodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku nebo jeho převzetí z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.8. | 968 | Dlouhodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku nebo jeho převzetí z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.VII. | Další podmíněné závazky | 0.00 | 0.00 | |
| P.VII.1. | 971 | Krátkodobé podmíněné závazky ze smluv o pořízení dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.2. | 972 | Dlouhodobé podmíněné závazky ze smluv o pořízení dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.3. | 973 | Krátkodobé podmíněné závazky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.4. | 974 | Dlouhodobé podmíněné závazky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.5. | 975 | Krátkodobé podmíněné závazky z přijatého kolaterálu | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.6. | 976 | Dlouhodobé podmíněné závazky z přijatého kolaterálu | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.7. | 978 | Krátkodobé podmíněné závazky vyplývající z právních předpisů a další činnosti moci zákonodárné, výkonné nebo soudní | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.8. | 979 | Dlouhodobé podmíněné závazky vyplývající z právních předpisů a další činnosti moci zákonodárné, výkonné nebo soudní | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.9. | 981 | Krátkodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí jednorázových | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.10. | 982 | Dlouhodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí jednorázových | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.11. | 983 | Krátkodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí ostatních | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.12. | 984 | Dlouhodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí ostatních | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.13. | 985 | Krátkodobé podmíněné závazky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.14. | 986 | Dlouhodobé podmíněné závazky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII. | Ostatní podmíněná aktiva a ostatní podmíněná pasiva a vyrovnávací účty | 0.00 | 0.00 | |
| P.VIII.1. | 991 | Ostatní krátkodobá podmíněná aktiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.2. | 992 | Ostatní dlouhodobá podmíněná aktiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.3. | 993 | Ostatní krátkodobá podmíněná pasiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.4. | 994 | Ostatní dlouhodobá podmíněná pasiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.5. | 999 | Vyrovnávací účet k podrozvahovým účtům | -119211866.16 | -119216984.21 |
| A.5. Informace podle § 18 odst. 3 písm. b) zákona |
|---|
Škola není zapsána v obchodním rejstříku. Byla zřízena k 1.1.1994. |
| A.6. Informace podle § 19 odst. 6 zákona |
|---|
Mezi rozvahovým dnem a okamžikem sestavení účetní závěrky nenastaly žádné významné události. |
| B.1. | Informace podle § 66 odst. 6 zákona |
|---|---|
Škole nebyla převedena žádná nemovitost. | |
| B.2. | Informace podle § 66 odst. 8 zákona |
Ke dni sestavení mezitímní účetní závěrky se stav krytí fondu investic finančními prostředky nesleduje. | |
| B.3. | Informace podle § 68 odst. 3 zákona |
| 0.00 | Nebyly provedeny žádné významné kompenzační operace ( opravy nesprávností minulých let ). |
| Položka | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|
| C.1. | Zvýšení stavu transferů na pořízení dlouhodobého majetku za běžné účetní období | 0.00 | 0.00 |
| C.2. | Snížení stavu transferů na pořízení dlouhodobého majetku ve věcné a časové souvislosti | 0.00 | 0.00 |
| D.1. | Počet jednotlivých věcí a souborů majetku nebo seznam tohoto majetku |
|---|---|
| 0.00 | Škola nevede o těchto skutečnostech ve svém účetnictví žádné účetní záznamy. |
| D.2. | Celková výměra lesních pozemků s lesním porostem |
| 0.00 | |
| D.3. | Výše ocenění celkové výměry lesních pozemků s lesním porostem ve výši 57 Kč/m2 |
| 0.00 | |
| D.4. | Výměra lesních pozemků s lesním porostem oceněných jiným způsobem |
| 0.00 | |
| D.5. | Výše ocenění lesních pozemků s lesním porostem oceněných jiným způsobem |
| 0.00 | |
| D.6. | Průměrná výše ocenění výměry lesních pozemků s lesním porostem oceněných jiným způsobem |
| 0.00 | |
| D.7. | Komentář k ocenění lesních pozemků jiným způsobem |
| 0.00 |
| K položce | Doplňující informace k položkám rozvahy | Částka |
|---|---|---|
| B.I. | SÚ 112: sklad potraviny ŠS 136.030,39+ sklad pracovních sešitů 19.693,09 + sklad roušek 40.280,- | 0.00 |
| B.II | SÚ 311: vystavená faktura za umístění prodejního automatu 1-3/2026 2.400,- + za pronájem tělocvičny 3/2026 60.532,50+ za režijní náklady-strava žáci mateřská škola Pohádka Šumperk 3/2026 41.255,38 a za odebrané obědy zaměstnanci Mateřská škola Pohádka Šumperk 3/2026 10.731,- | 0.00 |
| B.II | SÚ 314: záloha na tepelnou energii 1-3/2026 482.838,- + předplatné časopisu 210,- | 0.00 |
| B.II | SÚ 335: telefonní poplatky 3/2026-mobil ostatní 3.529,28 + telefonní poplatky 3/2026-mobil p.Kolba 357,99 + záloha provozní na poštovné 2.000,- | 0.00 |
| B.II | SÚ 381: předplatné časopisu na rok 2027 137,83 + zájezd "Jazykový kurz v Hastings - uskuteční se ve dnech 18.4.-24.4.2026 790.000,- | 0.00 |
| B.II | SÚ 385: pronájem místnosti č. 217 24.2.-31.3.2026-fakturace po skončení pronájmu v 4/2026 | 0.00 |
| B.II | SÚ 377: Pohledávky za stravné již od 8/2018 nevznikají z důvodu přechodu na zálohový způsob úhrady stravného. Vzniknou v případě, že je předepsána pohledávka za obědy dětem, kterým jsou hrazeny z daru WOMEN for WOMEN o.p.s. a smlouva byla uzavřena, ale finanční prostředky ještě nebyly připsány na účet školy. | 0.00 |
| B.III | SÚ 241: prostředky na provoz na účtu u ČSOB 2,270.016,19+ prostředky FR (ze zlepš.výsl.hosp.) 822.161,50+ prostředky RF (z ost.titulů): 1,778.235,96 (v tom dary 223.665,47+ nespotřebovaná dotace OP JAK Šablony II. 1,554.570,49) + prostředky FI 255.334,78 + prostředky FO 362.423,- + prostředky vedené na účtu u ČNB 4.050,81 + prostředky vedené na účtu u České spořitelny pro potřeby školní stravovny ve výši 535.485,33 + prostředky vedené na běžném devizovém účtu ( EUR ) u ČSOB po přepočtu na Kč ve výši 592.511,67 | 0.00 |
| B.III | SÚ 243-Běžný účet-FKSP 356.509,15 + SÚ 261-Pokladna-FKSP 3.378,- = 359.887,15. Rozdíl o proti SÚ 412-FKSP 360.408,81 je v převodu základního přídělu 3/2026 +32.457,66 + přísp.na obědy 3/2026 - 19.275,- + přísp.na penzijní připojištění 3/2026 -12.661,- . Převody budou provedeny v dubnu 2026. | 0.00 |
| B.III | SÚ 261: pokladna školy 66.775,- + pokladna FKSP 3.378,- + pokladna ŠS 1.654,- | 0.00 |
| D.III | SÚ 324: záloha na čipy 10.390- + záloha na stravné 645.942,- + záloha na zájezd "Jazykový kurz v Hastings 18.4.-24.4.2026 790.000,- + záloha na jazykový kurz na Sever omoravské chatě 15.6.-19.6.2026 13.290,- | 0.00 |
| D.III | SÚ 342: daň ze mzdy 3/2026 269.964,- + roční vyúčtování daně ze mzdy za rok 2025 -63.889,- | 0.00 |
| D.III | SÚ 383: faktury za 3/2026 přijaté v 4/2026 | 0.00 |
| D.III | SÚ 384: nespotřebované zásoby bezúplatně přijaté-roušky pro žáky 40.280,- + MÚ-příspěvek na provoz 4-12/2026 1,929.000,- + MÚ-příspěvek na nepedagogické pracovníky a ONIV 4-12/2026 6,060.000,- + MÚ-příspěvek na financování zvýšených nákladů v roce 2026 4-12/2026 87.805,- | 0.00 |
| D.III | SÚ 389: nevyfakturované dodávky: tepelná energie 1-3/2026 482.838,- + potraviny ŠS 3/2026 8.666,45 | 0.00 |
| D.III | SÚ 378: předpis mezd spoření zaměstnanců 3/2026 2,643.201,- + příspěvek na penzijní připojištění 3/2026 51.761,- + vratka penzijního připojištění (neexistující smlouva) 405,- (již nová smlouva-bude uhrazeno na správný účet) | 0.00 |
| D.III | SÚ 321: neuhrazené faktury 3/2026 | 0.00 |
| D.III | SÚ 374: MÚ-příspěvek na správu hřiště 1-12/2026 370.000,- + KÚ-dotace na přímé náklady 1,2/2026 8,269.400,- | 0.00 |
| C.I | SÚ 401: dlouhodobý majetek 770.966,25 = zůstatková cena odepisovaného majetku 760.966,25 + oběžná aktiva 10.000,- ( v roce 1998 poskytnut sponzorský dar ve formě osobního počítače ) | 0.00 |
| C.II | SÚ 414: finanční dary 223.665,47 + nespotřebovaná dotace OP JAK Šablony II. 1,554.570,49 | 0.00 |
| C.III | výsledek hospodaření běžného účetního období k 31.3.2026 HČ 627.642,88 + DČ 33.001,60, výsledek hospodaření ve schvalovacím řízení -125.866,52 + DČ 19.881,94 | 0.00 |
| A.4 | INFORMACE K PODROZVAHOVÝM ÚČTŮM: | 0.00 |
| P.I | SÚ 901:drobný dlouhodobý nehmotný majetek pod stanovenou hranici ( 1.000 - 6.999,- Kč ) | 0.00 |
| P.I | SÚ 902: drobný dlouhodobý hmotný majetek pod stanovenou hranici ( 1.000 - 2.999,- Kč ) | 0.00 |
| P.VI | SÚ 966: smlouva o výpůjčce s Městem Šumperkem - bezplatné užívání nemovitostí zapsaných v katastru nemovitostí u Katastrálního úřadu pro Olomoucký kraj, Katastrální pracoviště Šumperk pro obec Šumperk, k.ú. Šumperk se všemi součástmi a příslušenstvím 125,591.149,54 + předávací protokol - výpůjčka soudku 6ks a přepravního vozíku 1ks k využití svozu a likvidace odpadu ze školní stravovny 2.099,- | 0.00 |
| B.I | SÚ 132: čtecí čipy | 0.00 |
| B.II | SÚ 348: MÚ-příspěvek na nepedagogické pracovníky a ONIV 4-12/2026 6,060.000,- + MÚ-příspěvek na provoz 4-12/2026 1,929.000,- | 0.00 |
| B.II | SÚ 388: finanční prostředky ve výši přijaté zálohy v roce 2025 z dotace MŠMT z OP JAK (Operační program Jan Amos Komenský)-Šablony II. na financování zvyšování kvality,inkluzivity a účinnosti systémů vzdělávání,zajišťování rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání a prosazování socioekonomické integrace marginalizovaných skupin, jako jsou Romové 1,714.681,59 + finanční prostředky ve výši nákladů 1.1.2026-31.3.2026 z příspěvku zřizovatele-MÚ na energie 740.216,15 + finanční prostředky ve výši nákladů 1.1.2026-31.3.2026 z příspěvku zřizovatele-MÚ na správu hřiště 84,62 + finanční prostředky ve výši nákladů 1.1.2026-31.3.2026 z dotace-KÚ na přímé náklady 11,145.922,38 | 0.00 |
| D.II | SÚ 472: dotace MŠMT-OP JAK (Operační program Jan Amos Komenský)-Šablony II. na období 1.8.2025-31.7.2027 na financování zvyšování kvality,inkluzivity a účinnosti systémů vzdělávání, zajišťování rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání a prosazování socioekonomické integrace marginalizovaých skupin, jako jsou Romové 1,714.681,59 + MÚ-příspěvek na energie 1.1.2026-31.3.2026 944.500,- | 0.00 |
| K položce | Doplňující informace k položkám výkazu zisku a ztráty | Částka |
|---|---|---|
| A. | hlavní činnost: z prostředků poskytnutých přes KÚ-přímé náklady 11,145.922,38+ z prostředků poskytnutých z MŠMT z OP JAK-Šablony II. na financování vzdělávání 73.286,80 + z prostředků účelového příspěvku MÚ na správu hřiště 84,62- + z prostředků účelového příspěvku MÚ na financování zvýšených nákladů na odpisy 29.195,- + z prostředků účelového příspěvku MÚ na energie 740.224,30 + z prostředků účelového příspěvku MÚ na financování nepedagogických pracovníků a ONIV 1,848.032,22 + z prostředků příspěvku MÚ na provozní náklady a vlastní zdroje 2,689.868,72 | 0.00 |
| B. | hlavní činnost: z prostředků poskytnutých přes KÚ-přímé náklady 11,145.922,38 + z prostředků poskytnutých z MŠMT z OP JAK-Šablony II. na financování vzdělávání 73.286,80 +z prostředků účelového příspěvku MÚ na správu hřiště 84,62 + z prostředků účelového příspěvku MÚ na financování zvýšených nákladů na odpisy 29.195,- + z prostředků účelového příspěvku MÚ na energie 740.224,30 + z prostředků účelového příspěvku MÚ na financování nepedagogických pracovníků a ONIV 2,020.000,- + z prostředků příspěvku MÚ na provozní náklady a vlastní zdroje 3,145.543,82 | 0.00 |
| B.IV | SÚ 672: dotace KÚ-přímé náklady 11,145.922,38 + dotace z MŠMT z OP JAK-Šablony II. 73.286,80 + účelový příspěvek MÚ na správu hřiště 84,62,- + účelový příspěvek MÚ na zvýšené náklady na odpisy 29.195,- + účelový příspěvek MÚ na energie 740.224,30 + účelový příspěvek MÚ na financování nepedagogických pracovníků a ONIV 2,020.000,- + příspěvek MÚ na provozní náklady 643.000,- | 0.00 |
| A. | hospodářská (doplňková) činnost: náklady stravovna 473.393,67+ náklady pronájmy 235.582,73 | 0.00 |
| B. | hospodářská (doplňková) činnost: výnosy stravovna 505.875,- + výnosy pronájmy 236.103,- | 0.00 |
| C.2 | hlavní činnost: výsledek hospodaření s prostředky od zřizovatele na provozní náklady a vlastních zdrojů 455.675,10 +od zřizovatele na financování nepedagogických pracovníků a ONIV 171.967,78 +účelový příspěvek od zřizovatele na správu hřiště, zvýšené náklady na odpisy, na energie = 0,-, dotace z KÚ na přímé náklady = 0,-, dotace z MŠMT z OP JAK-Šablony II. = 0,- | 0.00 |
| C.2 | hospodářská (doplňková) činnosti: stravovna 32.481,33 + pronájmy 520,27 | 0.00 |
| K položce | Doplňující informace k položkám přehledu o peněžních tocích | Částka |
|---|---|---|
| E.3 | Škola vede účetnictví ve zjednodušeném rozsahu - tyto informace nevyplňuje. | 0.00 |
| K položce | Doplňující informace k položkám přehledu o změnách vlastního kapitálu | Částka |
|---|---|---|
| E.4 | Škola vede účetnictví ve zjednodušeném rozsahu - tyto informace nevyplňuje. | 0.00 |
| Položka | Běžné období |
|---|---|
| A.I. Počáteční stav fondu k 1.1. | 362312.12 |
| A.II. Tvorba fondu | 97765.69 |
| 1. Základní příděl | 97765.69 |
| 2. Splátky půjček na bytové účely poskytnutých do konce roku 1992 | 0.00 |
| 3. Náhrady škod a pojistná plnění od pojišťovny vztahující se k majetku pořízenému z fondu | 0.00 |
| 4. Peněžní a jiné dary určené do fondu | 0.00 |
| 5. Ostatní tvorba fondu | 0.00 |
| A.III. Čerpání fondu | 99669.00 |
| 1. Půjčky na bytové účely | 0.00 |
| 2. Stravování | 46782.00 |
| 3. Rekreace | 0.00 |
| 4. Kultura, tělovýchova a sport | 0.00 |
| 5. Sociální výpomoci a půjčky | 0.00 |
| 6. Poskytnuté peněžní dary | 15000.00 |
| 7. Úhrada příspěvku na penzijní připojištění | 37887.00 |
| 8. Úhrada části pojistného na soukromé životní pojištění | 0.00 |
| 9. Ostatní užití fondu | 0.00 |
| A.IV. Konečný stav fondu | 360408.81 |
| Položka | Běžné období |
|---|---|
| D.I. Počáteční stav fondu k 1.1. | 2660918.26 |
| D.II. Tvorba fondu | 30160.00 |
| 1. Zlepšený výsledek hospodaření | 0.00 |
| 2. Nespotřebované dotace z rozpočtu Evropské unie | 0.00 |
| 3. Nespotřebované dotace z mezinárodních smluv | 0.00 |
| 4. Peněžní dary - účelové | 30160.00 |
| 5. Peněžní dary - neúčelové | 0.00 |
| 6. Ostatní tvorba | 0.00 |
| D.III. Čerpání fondu | 90680.80 |
| 1. Úhrada zhoršeného výsledku hospodaření | 0.00 |
| 2. Úhrada sankcí | 0.00 |
| 3. Posílení fondu investic se souhlasem zřizovatele | 0.00 |
| 4. Časové překlenutí dočasného nesouladu mezi výnosy a náklady | 0.00 |
| 5. Ostatní čerpání | 90680.80 |
| D.IV. Konečný stav fondu | 2600397.46 |
| Položka | Běžné období |
|---|---|
| F.I. Počáteční stav fondu k 1.1. | 549967.78 |
| F.II. Tvorba fondu | 43562.00 |
| 1. Peněžní prostředky ve výši odpisů hmotného a nehmotného dlouhodobého majetku prováděné podle zřizovatelem schváleného odpisového plánu | 43562.00 |
| 2. Investiční příspěvek z rozpočtu zřizovatele | 0.00 |
| 3. Investiční dotace ze státních fondů a jiných veřejných rozpočtů | 0.00 |
| 4. Ve výši příjmů z prodeje svěřeného dlouhodobého hmotného majetku | 0.00 |
| 5. Peněžní dary a příspěvky od jiných subjektů | 0.00 |
| 6. Ve výši příjmů z prodeje majetku ve vlastnictví příspěvkové organizace | 0.00 |
| 7. Převody z rezervního fondu | 0.00 |
| F.III. Čerpání fondu | 338195.00 |
| 1. Pořízení a technické zhodnocení hmotného a nehmotného dlouhodobého majetku, s výjimkou drobného hmotného a nehmotného dlouhodobého majetku | 0.00 |
| 2. Úhrada investičních úvěrů nebo půjček | 0.00 |
| 3. Odvod do rozpočtu zřizovatele | 0.00 |
| 4. Navýšení peněžních prostředků určených na financování údržby a oprav majetku, který příspěvková organizace používá pro svou činnost | 338195.00 |
| F.IV. Konečný stav fondu | 255334.78 |
| Číslo | Položka | Období běžné brutto | Období běžné korekce | Období běžné netto | Období minulé |
|---|---|---|---|---|---|
| G. | Stavby | 1033727.10 | 648045.70 | 385681.40 | 391421.40 |
| G.1. | Bytové domy a bytové jednotky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| G.2. | Budovy pro služby obyvatelstvu | 774823.04 | 611172.70 | 163650.34 | 164686.34 |
| G.3. | Jiné nebytové domy a nebytové jednotky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| G.4. | Komunikace a veřejné osvětlení | 141570.00 | 18290.00 | 123280.00 | 125050.00 |
| G.5. | Jiné inženýrské sítě | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| G.6. | Ostatní stavby | 117334.06 | 18583.00 | 98751.06 | 101685.06 |
| Číslo | Položka | Období běžné brutto | Období běžné korekce | Období běžné netto | Období minulé |
|---|---|---|---|---|---|
| H. | Pozemky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.1. | Stavební pozemky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.2. | Lesní pozemky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.3. | Zahrady, pastviny, louky, rybníky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.4. | Zastavěná plocha | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.5. | Ostatní pozemky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| Položka | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|
| I. | Náklady z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |
| I.1. | Náklady z přecenění reálnou hodnotou majetku určeného k prodeji podle § 64 | 0.00 | 0.00 |
| I.2. | Ostatní náklady z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |
| Položka | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|
| J. | Výnosy z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |
| J.1. | Výnosy z přecenění reálnou hodnotou majetku určeného k prodeji podle § 64 | 0.00 | 0.00 |
| J.2. | Ostatní výnosy z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |