| A.1. Informace podle § 7 odst. 3 zákona |
|---|
Účetní jednotka pokračuje nepřetržitě ve své činnosti. Žádná její činnost není omezena. Účetní jednotka používá způsob účtování zásob metodu A. |
| A.2. Informace podle § 7 odst. 4 zákona |
ÚJ nebyla nucena změnit uspořádání a označování položek účetní závěrky. Analytické členění syntetických účtů uvedených v účetnich výkazech se řídí závaznou účetní osnovou. Zásady účtování na účtech "výkazu zisku a ztrát" zůstávají stejné jako v předchozích letech. ÚJ má vedlejší hospodářskou činnost. v roce 2026 se v této hospodářské činn osti účtuli provozování kroužků v MŠ. Analytické členění rozhvahových účtů je nastaveno dle dlužníků, druhu pohledávek odběratelů. U daní jde o rozdělení na daň zálohovou a daň srážkovou. Účty nákladů a výnosů jsou členěny dle dotací, ze kterých jsou finančně kryty, a to: - z hospodářské činnosti, - ostatní dotace. Případně se rozlištují účelovými znaky. |
| A.3. Informace podle § 7 odst. 5 zákona |
Účetní metody, které účetní jednotka používá vycházejí ze zákona 563/1991 Sb. o účetnictví ve znění pozdějších předpisů, vyhl.č. 410/2009 Sb. a ČÚS 701-710. 1. ÚJ užívá způsob účtování zásob A. Týká se účtování skladu potravin ve školní jídelně a účtování o čipech ve školní jídelně. 2. Nehmotný majetek účtuje ÚJ způsobem: - od 1.000 - 7.000 Kč poř. ceny je majetek sledován na podrozvahovém účtu 901 a nákladově je zaúčtován na SU 518, - od 7.000 - 60.000 Kč poř. ceny je majetek sledován na účtu 018 a nákladově je zaúčtován na SU 558, - od 60.000 Kč výše poř. ceny je majetek sledován na účtech účt.skupiny 0 a je odepisován. 3. Hmotný majetek účtuje ÚJ způsobem: - od 1.000 do 3.000 Kč poř. ceny je majetek sledován na podrozvahovém účtu 902 a nákladově je zaúčtován na SU 501, - od 3.000 - 40.000 Kč poř. ceny je majetek sledován na účtu 028 a nákladově je zaúčtován na SU 558, - od 40.000 Kč výše poř. ceny je majetek sledován na účtech účt. skupiny 0 a je odepisován. 4. ÚJ vede čtyři bankovní účty, a to: - běžný účet provozních prostředků, který je dále členěn podle zdojů (241.0110-prostředky fondu odměn, 241.0120-prostředky rezervního fondu ze zlepšeného výsledku hospodaření, 241.0130-prostředky rezervního fondu z ostatních titulů, 241.0140-prostředky investičního fondu). - běžný účet provozních prostředků SR (241.0200), - běžný účet prostřekdů ŠJ (2410300), - běžný účet prostředků FKSP (243), který nepotřebuje podrobnější analytické členění. 5. Časové rozlišení nákladů a výnosů se řídí vnitřní směrnicí. Pokud nastane důvod pro účtování na SU 381,383,384,385, účtuje se v okamžiku vzniku takových N/V. 6. Dohadné účty aktivní a pasivní - jsou zde účtovány náklady a výnosy, na které ÚJ neobdržela faktury. Dohadné položky tvoří ÚJ k poslednímu dni mezitimní závěrky, tak i k poslednímu dni řádné roční závěrky. Z důvodu zachování zásady věrného obrazu účtování se SU 388 a 389 použijí k zaúčtování zejména dohadu na el.energii, plyn a vodné a stočné. Dále ÚJ tyto dohadné účty používá v okamžiku, kdy neobdržela faktury na ostatní objednané zboží nebo službu. 7. ÚJ účtuje na účtech 5. a 6. účtové skupiny dle těchto zásad: - účtování nákladů a výnosů hospodářské činnosti (5. a 6. třída - AU označení 0000-0299) - účtování nákladů a výnosů z ostatních dotací (5. a 6. třída - AU označení 0300-9999). Případně se rozlištují účelovými znaky. 8. ÚJ účtuje na účtech 9. třídy - podrozvahová evidence, a to z těchto důvodů: - sledování drob.hm.majetku od 1.000 - 3.000 Kč a to drob.nehm.majetku od 1.000 - 7.000 Kč - sledování vybraných záloh od žáků na klíče ke skříňkám. 9. ÚJ účtuje na účtech 4. třídy, kde sleduje jednotlivé fondy. Analytiky jsou členěny dle tvorby a čerpání. |
| Číslo položky | Syntetický účet | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|---|
| P.I. | 901 | Majetek a závazky účetní jednotky | 2249544.40 | 2265083.47 |
| P.I.1. | 901 | Jiný drobný dlouhodobý nehmotný majetek | 17337.30 | 20887.30 |
| P.I.2. | 902 | Jiný drobný dlouhodobý hmotný majetek | 2232207.10 | 2244196.17 |
| P.I.3. | 905 | Vyřazené pohledávky | 0.00 | 0.00 |
| P.I.4. | 906 | Vyřazené závazky | 0.00 | 0.00 |
| P.I.5. | 909 | Ostatní majetek | 0.00 | 0.00 |
| P.II. | Krátkodobé podmíněné pohledávky z transferů a krátkodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 | |
| P.II.1. | 911 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.2. | 912 | Krátkodobé podmíněné závazky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.3. | 913 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.4. | 914 | Krátkodobé podmíněné závazky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.5. | 915 | Ostatní krátkodobé podmíněné pohledávky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.6. | 916 | Ostatní krátkodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.III. | Podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou | 37800.00 | 38040.00 | |
| P.III.1. | 921 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z důvodu úplatného užívání majetku jinou osobou | 0.00 | 0.00 |
| P.III.2. | 922 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z důvodou úplatného užívání majetku jinou osobou | 0.00 | 0.00 |
| P.III.3. | 923 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.III.4. | 924 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou na základě smlouvy o výpůjčce | 37800.00 | 38040.00 |
| P.III.5. | 925 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.III.6. | 926 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.IV. | Další podmíněné pohledávky | 0.00 | 0.00 | |
| P.IV.1. | 931 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze smluv o prodeji dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.2. | 932 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze smluv o prodeji dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.3. | 933 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.4. | 934 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.5. | 939 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze sdílených daní | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.6. | 941 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze sdílených daní | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.7. | 942 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze vztahu k jiným zdrojům | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.8. | 943 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze vztahu k jiným zdrojům | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.9. | 944 | Krátkodobé podmíněné úhrady pohledávek z přijatých zajištění | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.10. | 945 | Dlouhodobé podmíněné úhrady pohledávek z přijatých zajištění | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.11. | 947 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.12. | 948 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.V. | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z transferů a dlouhodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 | |
| P.V.1. | 951 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.2. | 952 | Dlouhodobé podmíněné závazky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.3. | 953 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.4. | 954 | Dlouhodobé podmíněné závazky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.5. | 955 | Ostatní dlouhodobé podmíněné pohledávky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.6. | 956 | Ostatní dlouhodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.VI. | Podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku | 0.00 | 0.00 | |
| P.VI.1. | 961 | Krátkodobé podmíněné závazky z operativního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.2. | 962 | Dlouhodobé podmíněné závazky z operativního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.3. | 963 | Krátkodobé podmíněné závazky z finančního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.4. | 964 | Dlouhodobé podmíněné závazky z finančního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.5. | 965 | Krátkodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.6. | 966 | Dlouhodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.7. | 967 | Krátkodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku nebo jeho převzetí z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.8. | 968 | Dlouhodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku nebo jeho převzetí z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.VII. | Další podmíněné závazky | 0.00 | 0.00 | |
| P.VII.1. | 971 | Krátkodobé podmíněné závazky ze smluv o pořízení dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.2. | 972 | Dlouhodobé podmíněné závazky ze smluv o pořízení dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.3. | 973 | Krátkodobé podmíněné závazky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.4. | 974 | Dlouhodobé podmíněné závazky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.5. | 975 | Krátkodobé podmíněné závazky z přijatého kolaterálu | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.6. | 976 | Dlouhodobé podmíněné závazky z přijatého kolaterálu | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.7. | 978 | Krátkodobé podmíněné závazky vyplývající z právních předpisů a další činnosti moci zákonodárné, výkonné nebo soudní | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.8. | 979 | Dlouhodobé podmíněné závazky vyplývající z právních předpisů a další činnosti moci zákonodárné, výkonné nebo soudní | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.9. | 981 | Krátkodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí jednorázových | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.10. | 982 | Dlouhodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí jednorázových | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.11. | 983 | Krátkodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí ostatních | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.12. | 984 | Dlouhodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí ostatních | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.13. | 985 | Krátkodobé podmíněné závazky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.14. | 986 | Dlouhodobé podmíněné závazky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII. | Ostatní podmíněná aktiva a ostatní podmíněná pasiva a vyrovnávací účty | 0.00 | 0.00 | |
| P.VIII.1. | 991 | Ostatní krátkodobá podmíněná aktiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.2. | 992 | Ostatní dlouhodobá podmíněná aktiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.3. | 993 | Ostatní krátkodobá podmíněná pasiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.4. | 994 | Ostatní dlouhodobá podmíněná pasiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.5. | 999 | Vyrovnávací účet k podrozvahovým účtům | 2287344.40 | 2303123.47 |
| A.5. Informace podle § 18 odst. 3 písm. b) zákona |
|---|
IČ 70979049, organizace byla zapsána do obchodního rejstříku 30.10.2003, sp. zn. Pr 398 vedená u Krajského soudu v Brně. Zřizovatelem organizace je Městys Ostrovačice. |
| A.6. Informace podle § 19 odst. 6 zákona |
|---|
| B.1. | Informace podle § 66 odst. 6 zákona |
|---|---|
U ÚJ daná situace nenastala. | |
| B.2. | Informace podle § 66 odst. 8 zákona |
| B.3. | Informace podle § 68 odst. 3 zákona |
| 0.00 |
| Položka | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|
| C.1. | Zvýšení stavu transferů na pořízení dlouhodobého majetku za běžné účetní období | 0.00 | 0.00 |
| C.2. | Snížení stavu transferů na pořízení dlouhodobého majetku ve věcné a časové souvislosti | 125745.77 | 472169.00 |
| D.1. | Počet jednotlivých věcí a souborů majetku nebo seznam tohoto majetku |
|---|---|
| 0.00 | ÚJ nemá ve své evidenci kulturní památky, sbírky muzejní povahy, předměty kulturní hodnoty a církevní stavby oceněné ve výši 1,- Kč dle par.25 odst. 1 písm. k (zákona o účetnictví), nebo v případě souboru tohoto majetku podle par. 71, odst. 2, písm. a), vyhl. 410/2009 Sb. |
| D.2. | Celková výměra lesních pozemků s lesním porostem |
| 0.00 | |
| D.3. | Výše ocenění celkové výměry lesních pozemků s lesním porostem ve výši 57 Kč/m2 |
| 0.00 | |
| D.4. | Výměra lesních pozemků s lesním porostem oceněných jiným způsobem |
| 0.00 | |
| D.5. | Výše ocenění lesních pozemků s lesním porostem oceněných jiným způsobem |
| 0.00 | |
| D.6. | Průměrná výše ocenění výměry lesních pozemků s lesním porostem oceněných jiným způsobem |
| 0.00 | |
| D.7. | Komentář k ocenění lesních pozemků jiným způsobem |
| 0.00 |
| K položce | Doplňující informace k položkám rozvahy | Částka |
|---|---|---|
| A.I.2. | SU 013 zachycuje odpisovaný nehmotný majetek od částky Kč 60.000,- v celkové částce Kč 298.561,-. Během roku 2026 nedošlo k žádnému přírůstku ani úbytku na tomto účtu. Celkové oprávky (na účtu 073) činní částku Kč 213.091,-. | 85470.00 |
| A.I.5. | SU 018 obsahuje drob.nehm.majetek od 7.000 do 60.000 Kč (dle vnitřní směrnice). Jedná se o software v celkové částce Kč 105.116,82. Během roku 2026 nedošlo k žádnému přírůstku ani úbytku na tomto účtu. | 0.00 |
| A.II.1. | SU 031 zachycuje pozemky bez rozdílu ceny v celkové částce Kč 560.646,80: - parc.č.61/1 o výměře 4.152 m2 (ostatní plocha - sportoviště a rekreační plocha) - parc.č.63/1 o výměře 1.939 m2 (zastavěná plocha a nádvoří). | 560646.80 |
| A.II.3. | SU 021 zachycuje odpisované stavby v celkové částce Kč 59.891.765,51. Během roku 2026 nedošlo k žádnému přírůstku ani úbytku na tomto účtu. Celkové oprávky (na účtu 081) činní částku Kč 14.636.279,-. | 45255486.51 |
| A.II.4. | SU 022 zachycuje odpisovaný majetek od částky Kč 40.000,- v celkové částce Kč 6.881.599,02 a to v rozlišení: - majetek ZŠ je v celkové PC Kč 4.930.639,29 - majetek ŠJ je v celkové PC Kč 1.010.890,63 - majetek MŠ je v celkové PC Kč 940.069,10 Během roku 2026 nedošlo k žádnému přírůstku ani úbytku na tomto účtu. Celkové oprávky (na účtu 082) činní částku Kč 4.268.209,76. | 2613389.26 |
| A.II.6. | SU 028 obsahuje drob.hmotný majetek od 1.000 do 40.000 (dle vnitřní směrnice). U tohoto majetku se dělají při pořízení 100% oprávky. SU 028 k 1.1. vykazoval stav Kč 10.522.721,73 a ke 31.3. vykazoval stav Kč 10.569.489,36. Rozdíl představoval nákup DDHM ve výši Kč 133.590,72 a vyřazení DDHM ve výši Kč 86.823,09. | 0.00 |
| B.I.2. | SU 112 obsahuje: - zůstatek nespotřebovaných potravin školní jídelny v Kč 120.934,33 - čipy na skladě v Kč 5.449,60 - čipy vydané strávníkům v Kč 36.210,61 | 162594.54 |
| B.II.1. | SU 311 osahuje: - neuhrazené úplaty za MŠ za 04/2026 | 2750.00 |
| B.II.4. | SU 314 obsahuje krátkodobé poskytnuté zálohy: - záloha na el.energii v Kč 50.730,- - záloha na vodné a stočné v Kč 8.500,- - záloha na opravu soklu - Čiháček Rostislav v Kč 50.000,- - záloha na rekonstrukci třídy Zeměpis - Čiháček Rostislav v Kč 150.000,- - záloha Pasohlávská rekreační v Kč 7.220,- - záloha HP Tronic Zlín v Kč 799,- - záloha Nippon CEC v Kč 868,- - záloha HP Tronic Zlín v Kč 1.398,- - záloha Eagle team v Kč 6.275,- | 275790.00 |
| B.II.30. | SU 381 obsahuje náklady roku 2026: - časové rozlišení FD25/490 - stromy - bude hrazeno z dotace od Lipky v roce 2026 v Kč 13.500,- | 13500.00 |
| B.II.32. | SU 388 obsahuje celkem v Kč 1.228.995,99 - tvorba dohadu ve výši přijaté zálohy na transfer JAK spolufinancovaný z EU (80,77%EU) v Kč 992.705,34 - tvorba dohadu ve výši přijaté zálohy na transfer JAK spolufinancovaný z EU (19,23%SR) v Kč 236.290,65 | 1228995.99 |
| B.III.9. | SU 241 obsahuje zůstatky bankovních účtů:. - bežný účet-prostředky ÚSC v Kč 3.428.327,40. Tento zůstatek tvoří prostředky účelově vázané k fondům v Kč 1.247.424,87. - bežný účet-prostředky SR v Kč 4.380.012,33 - bežný účet-prostředky ŠJ v Kč 691.292.80 | 8499632.53 |
| B.III.10. | SU 243 obsahuje zůstatek bankovního účtu prostředků FKSP. Zůstetek FKSP z předchozích let představuje nedočerpané prostředky. Postupně je zůstatek čerpán na povolené příspěvky (penzijní připojištění, dovolená, stravné). | 193654.25 |
| B.III.17. | SU 261 obsahuje zůstatek hotovosti, a to: - provozní pokladna v Kč 39.458,- | 39458.00 |
| C.I.1. | SU 401 obsahuje: - konečný zůstatek účtové třídy 0 (v Kč 48.514.992,57) - účet SU 403 (v Kč 21.434.635,72) = Kč 27.080.356,85 | 27080356.85 |
| C.I.3. | SU 403 obsahuje zůstatek neodepsaného transferu na budovu MŠ a dalšího majetku, který byl škole předán ke 31.8.2020 na základě předávacího protokolu ke vkladu majetku do hospodaření od zřizovatele Městys Ostrovačice. | 21434635.72 |
| C.II.1. | SU 411 obsahuje zůstatek fondu odměn tvořeného z kladného výsledku hospodaření z minulých let. Během období roku 2025 nedošlo k žádnému přírůstku ani úbytku na tomto účtu. | 154994.00 |
| C.II.2. | SU 412 obsahuje zůstatek fondu FKSP. Zůstatek FKSP z předchozích let představuje nedočerpané prostředky. Postupně je zůstatek čerpán na povolené příspěvky (penzijní připojištění, stravné, dovolená aj.). Počáteční zůstatek byl v Kč 221.562,43 Během období roku 2026 byl fond tvořen z těchto položek: - tvorba z mezd v Kč 60.702,70 Během období roku 2026 byl fond čerpán na tyto příspěvky: - příspěvky na stravování v Kč 25.900,- - příspěvky na dovolenou a rekreaci v Kč 7.000,- - příspěvky na kulturu, vzdělávání a sport v Kč 30.810,- - příspěvky na penzijní připojištění v Kč 14.892,- Zůstatek fondu je Kč 203.663,13. | 203663.13 |
| C.II.3. | SU 413 obsahuje zůstatek rezervního fondu tvořeného ze zlepšeného výsledku hospodaření. Počáteční zůstatek byl v Kč 348.897,07 Během období roku 2026 na tomto účtu nebyl žádný přírůstek ani úbytek. Zůstatek fondu je v Kč 348.987,07. | 348987.07 |
| C.II.4. | Počáteční zůstatek byl v Kč 1.052.194,91 a tvořily ho dary z minulých let a zůstatek nespotřebovaného transferu JAK (UZ33092) v Kč 992.308,65. Během období roku 2026 byl rezervní fond tvořen z těchto položek: - účelový peněžní dar (pan Růžička) v Kč 5.000,- - účelový peněžní dar (firma Manon Holding s.r.o.) v Kč 10.000,- Během období roku 2026 byl rezervní fond čerpán: - z dotace JAK v Kč 164.452,19 Zůstatek fondu je Kč 902.742,72 | 902742.72 |
| C.II.5. | SU 416 fond reprodukce majetku, investiční fond. Počáteční zůstatek byl v Kč 440.557,54 Během období roku 2026 došlo k přírůstku na tomto účtu z těchto položek: - tvorba z odpisů Kč 230.081,23 Během období roku 2026 nedošlo k žádnému úbytku na tomto účtu. Zůstatek na fondu je v Kč 670.638,77. | 670638.77 |
| C.III.1. | Obsahuje výsledek hospodaření za rok 2026 vyčíslený z nákladů a výnosů. | 737038.22 |
| D.II.8. | SU 472 obsahuje: - dlouhodobou přijatou zálohu na transfer JAK v Kč 1.228.995,99 | 1228995.99 |
| D.III.5. | SU 321 obsahuje zůstatek nezaplacených faktur vůči dodavatelům. Tyto faktury budou placeny dle splatností ve 2Q 2026. | 276577.54 |
| D.III.7. | SU 324 obsahuje krátkodobé přijaté zálohy: - zálohy na stravné na období 04/2026 v Kč 755.486,- - zálohy na půjčené čipy strávníkům v Kč 46.200,- - zálohy na klíče od skříněk v Kč 37.800,- - zálohy na školní akce v ZŠ a MŠ v Kč 683.137,- | 1522623.00 |
| D.III.9. | SU 326 obsahuje přijaté návratné fin.výpomoci krátkodobé: - návratná finanční výpomoc od zřizovatele v Kč 15.000,- | 15000.00 |
| D.III.10. | SU 331 obsahuje zůstatek nevyplacených mezd za 03/2026. | 1823803.00 |
| D.III.12. | SU 336 obsahuje nezaplacené sociální pojištění za 03/2026. | 625756.99 |
| D.III.13. | SU 337 obsahuje nezaplacené zdravotní pojištění za 03/2026. | 269522.00 |
| D.III.16. | SU 342 obsahuje: - nezaplacenou zálohu na daň FO za 03/2026 v Kč 12.081,- - nezaplacenou srážkovou daň FO za 03/2026 v Kč 1.012,- | 13093.00 |
| D.III.32. | SU 374 obsahuje: - zbytek dotace SR pod UZ33353 | 1227454.25 |
| D.III.36. | SU 384 obsahuje: - předpis rozpoctu ÚSC (dotace na provoz+odpisy) v Kč 9.767.821,94 - výnosy z nájmů za rok 2026 v Kč 4.152,- | 9771973.94 |
| D.III.37. | SU 389 obsahuje dohadné položky: - na nevyfakturované energie za 04/2025-03/2026 na MŠ na Obecním úřadě (spočtené dle faktur za min.období) v Kč 50.789,- a na nevyfakturované energie za 1Q2026 za budovu ZŠ (dle zaplacených záloh). - na el.energii v Kč 50.730,- - na vodné a stočné v Kč 8.500,- | 110019.00 |
| D.III.38. | SU 378 obsahuje ostatní krátkodobé závazky: - exekuce Hohnová v Kč 6.022,- | 6022.00 |
| B.II.18. | SU 348 obsahuje: - pohledávku za ÚSC na dotaci na provoz (dle schváleného rozpočtu) v Kč 9.109.500,- - pohledávku za ÚSC na dotaci na odpisy (dle schváleného odpisového plánu) v Kč 692.285,- | 9801785.00 |
| C.III.2. | SU 431 obsahuje: - výsledek hospodarení za rok 2025. | 309255.69 |
| K položce | Doplňující informace k položkám výkazu zisku a ztráty | Částka |
|---|---|---|
| A.I.1. | SU 501 obsahuje náklady pořízené: - z prostředků ÚSC v Kč 874.009,51 (největší položka je za spotřebu potravin ze skladu ŠJ v Kč 654.751,55) - v rámci doplňkové činnosti v Kč 3.599,09 | 877608.60 |
| A.I.2. | SU 502 obsahuje náklady na energie pořízené z prostředků ÚSC. U energií, kde se neplatí zálohy (energie za budouvu MŠ na Obecním úřadě), byla dohadná položka spočtena dle poslední faktury. V členění: - spotřeba el.enegie Kč 99.816,16 - spotřeba vodného a stočného Kč 35.901,- - spotřeba plynu Kč 219.893,26 - v rámci hospodářské činnosti Kč 385,- | 355995.42 |
| A.I.8. | SU 511 osahuje náklady na opravy a udržování pořízené z prostředků ÚSC v Kč 5.024.955,71 a obsauje tyto významnejší položky: - roční kontrola hřiště MŠ v Kč 5.600,- - opravy přístrojů v ŠJ v Kč 5.227,20 - servisy a opravy kotlů v Kč 16.072,43 - revize plynových spotřebičů v Kč 20.461,10 - opravy kancelářských přístrojů v Kč 19.462,90 - servisy výtahu v Kč 3.895,- - oprava zabezpečovacího systému v Kč 1.936,- - oprava světel a elektrické instalace v Kč 6.300,- - instalatérské práce v Kč 8.065,- - v rámci hospodářské činnosti Kč 495,- | 91410.63 |
| A.I.9. | SU 512 obsahuje náklady na cestovné: - z prostředků ÚSC v Kč 5.282,- - z prostředků dotace JAK v Kč 1.278,- | 6560.00 |
| A.I.10. | SU 513 obsahuje náklady na reprezentaci: - z prostředků ÚSC v Kč 2.611,- (např. odměny žákům za vysvědčení a za soutěže) | 2611.00 |
| A.I.12. | SU 518 obsahuje náklady na služby: - z prostředků ÚSC v částce Kč 394.978,82 (např. bankovní poplatky, likvidace biologicky rozložitelného odpadu ze ŠJ, telefon, školení úcetní, internet, nájemné Sokolovny, poštovné, služby BOZP, služby k programům, nákup DDNM od 1.000-7.000 Kč, služby pověřence). Analytický účet ostatních služeb obsahuje částku Kč 48.675,30, která se skládá z těchto nejvýznamnějších druhů nákladů: - právní pomoc firmou D.A.S. a Dvorák v Kč 8.750,- - IT práce firmy Inexia v Kč 27.757,40 - školní evaulačka (přístup na portál na 1 rok) v Kč 9.667,90 - z dotace JAK v Kč 36.343,50 - z doplňkové činnosti v Kč 0,30 | 431322.62 |
| A.I.13. | SU 521 obsahuje mzdové náklady: - z prostředků ÚSC v Kč 910.760,32 mzdy nepedagogických pracovníků a dohody za kroužky - z prostředků SR v Kč 5.179.000,- mzdy střediska ZŠ v Kč 4.341.782,97 mzdy střediska MŠ v Kč 611.989,- mzdy středisek ŠK+ŠD v Kč 173.842,03 dohody o provedení práce (za dozor na LVK a za zástup v ŠD) v Kč 51.386,- - z dotace JAK v Kč 103.602,- - z doplňkové činnosti v Kč 22.767,68 | 6216130.00 |
| A.I.14. | SU 524 obsahuje zákonné sociální pojištění: - z prostředků ÚSC v Kč 284.255,32 - z prostředků SR v Kč 1.709.267,81 - z dotace JAK v Kč 22.308,35 - z doplňkové činnosti v Kč 2.777,50 | 2018608.98 |
| A.I.15. | SU 525 obsahuje zákonné pojištění pracovních úrazů: - z prostředků ÚSC v Kč 35.803,29 - z dotace JAK v Kč 260,32 - z doplňkové činnosti v Kč 31,39 | 36095.00 |
| A.I.16. | SU 527 obsahuje zákonné sociální náklady: - z prostředků ÚSC v Kč 10.282,56 příděl z FKSP v Kč 8.682,58 preventivní prohlídka zaměstnanců v Kč 1.599,98 - z prostředků SR v Kč 51.277,94 příděl z FKSP v Kč 51.277,94 - z dotace JAK v Kč 660,02 - z doplňkové činnosti v Kč 82,18 | 62302.70 |
| A.I.26. | SU 547 obsahuje manka a škody: - z prostředků ÚSC v Kč 417,98 (náklady za ztracené čipy strávníky) | 417.98 |
| A.I.28. | SU 551 obsahuje: - odpisy DHM z prostředků ÚSC v celkové částce Kč 355.827,- v členění: za středisko ZŠ v Kč 237.194,- za středisko ŠJ v Kč 51.915,- za středisko MŠ v Kč 45.404,- za středisko ŠK v Kč 11.707,- za středisko ŠD v Kč 9.607,- | 1336751.00 |
| A.I.35. | SU 558 obsahuje náklady na drobný dlouhodobý majetek (hmotný i nehmotný) od 3.000 - 40.000 Kč z prostředků ÚSC v Kč 135.436,60 a skládá se z těchto významnějších položek: - tyčový vysavač v Kč 4.148,- - tři úklidové vozíky v Kč 9.389,- - pět notebooků v Kč 110.136,- - tiskárna v Kč 5.795,90 - skartovací stroj v Kč 5.967,72 | 135436.62 |
| A.I.36. | SU 549 obsahuje ostatní náklady z činnosti 127.258,07 - z prostředků ÚSC se skládá z těchto významnějších položek: pojištění majetku a dalších rizik - z doplňkové činnosti v Kč 0,99 | 127259.06 |
| B.I.2. | SU 602 obsahuje výnosy za služby z prostředků ÚSC v Kč 911.951,- - výnosy ze stravného - úhrada potravin v Kč 656.501,- - výnosy ze školného MŠ v Kč 48.950,- - výnosy ze školného ŠK v Kč 102.100,- - výnosy ze školného ŠD v Kč 104.400,- z doplňkové činnosti v Kč 71.140,- | 983091.00 |
| B.I.17. | SU 649 obsahuje ostatní výnosy z činnosti: - z prostředků ÚSC v Kč 626,06 | 626.06 |
| B.IV.2. | SU 672 obsahuje výnosy z přijatých transferů: - časové rozlišení transferu (transferový podíl) v Kč 125.745,77 - přijaté prostrředky ÚSC na provoz v Kč 1.488.375,- - prijaté prostředky ÚSC na odpisy v Kč 230.081,23 - přijaté prostředky ÚSC na ONIV v Kč 88.974,99 - přijaté prostředky ÚSC na platy nepedagogických pracovníků v Kč 1.433.731,84 - prijaté prostředky SR v Kč 6.939.545,75 - z dotace JAK v Kč 164.452,19 | 10470906.77 |
| C.2. | Rozdíl SU 5xx a SU 6xx je výsledek hospodaření běžného účetního období v rozdělení: - v rámci prostředků ÚSC zisk v Kč 696.037,35 - z doplňkové činnosti v Kč 41.000,87 | 737038.22 |
| Položka | Běžné období |
|---|---|
| A.I. Počáteční stav fondu k 1.1. | 221562.43 |
| A.II. Tvorba fondu | 60702.70 |
| 1. Základní příděl | 60702.70 |
| 2. Splátky půjček na bytové účely poskytnutých do konce roku 1992 | 0.00 |
| 3. Náhrady škod a pojistná plnění od pojišťovny vztahující se k majetku pořízenému z fondu | 0.00 |
| 4. Peněžní a jiné dary určené do fondu | 0.00 |
| 5. Ostatní tvorba fondu | 0.00 |
| A.III. Čerpání fondu | 78602.00 |
| 1. Půjčky na bytové účely | 0.00 |
| 2. Stravování | 25900.00 |
| 3. Rekreace | 7000.00 |
| 4. Kultura, tělovýchova a sport | 30810.00 |
| 5. Sociální výpomoci a půjčky | 0.00 |
| 6. Poskytnuté peněžní dary | 0.00 |
| 7. Úhrada příspěvku na penzijní připojištění | 14892.00 |
| 8. Úhrada části pojistného na soukromé životní pojištění | 0.00 |
| 9. Ostatní užití fondu | 0.00 |
| A.IV. Konečný stav fondu | 203663.13 |
| Položka | Běžné období |
|---|---|
| D.I. Počáteční stav fondu k 1.1. | 1401181.98 |
| D.II. Tvorba fondu | 15000.00 |
| 1. Zlepšený výsledek hospodaření | 0.00 |
| 2. Nespotřebované dotace z rozpočtu Evropské unie | 0.00 |
| 3. Nespotřebované dotace z mezinárodních smluv | 0.00 |
| 4. Peněžní dary - účelové | 15000.00 |
| 5. Peněžní dary - neúčelové | 0.00 |
| 6. Ostatní tvorba | 0.00 |
| D.III. Čerpání fondu | 164452.19 |
| 1. Úhrada zhoršeného výsledku hospodaření | 0.00 |
| 2. Úhrada sankcí | 0.00 |
| 3. Posílení fondu investic se souhlasem zřizovatele | 0.00 |
| 4. Časové překlenutí dočasného nesouladu mezi výnosy a náklady | 0.00 |
| 5. Ostatní čerpání | 164452.19 |
| D.IV. Konečný stav fondu | 1251729.79 |
| Položka | Běžné období |
|---|---|
| F.I. Počáteční stav fondu k 1.1. | 440557.54 |
| F.II. Tvorba fondu | 230081.23 |
| 1. Peněžní prostředky ve výši odpisů hmotného a nehmotného dlouhodobého majetku prováděné podle zřizovatelem schváleného odpisového plánu | 230081.23 |
| 2. Investiční příspěvek z rozpočtu zřizovatele | 0.00 |
| 3. Investiční dotace ze státních fondů a jiných veřejných rozpočtů | 0.00 |
| 4. Ve výši příjmů z prodeje svěřeného dlouhodobého hmotného majetku | 0.00 |
| 5. Peněžní dary a příspěvky od jiných subjektů | 0.00 |
| 6. Ve výši příjmů z prodeje majetku ve vlastnictví příspěvkové organizace | 0.00 |
| 7. Převody z rezervního fondu | 0.00 |
| F.III. Čerpání fondu | 0.00 |
| 1. Pořízení a technické zhodnocení hmotného a nehmotného dlouhodobého majetku, s výjimkou drobného hmotného a nehmotného dlouhodobého majetku | 0.00 |
| 2. Úhrada investičních úvěrů nebo půjček | 0.00 |
| 3. Odvod do rozpočtu zřizovatele | 0.00 |
| 4. Navýšení peněžních prostředků určených na financování údržby a oprav majetku, který příspěvková organizace používá pro svou činnost | 0.00 |
| F.IV. Konečný stav fondu | 670638.77 |
| Číslo | Položka | Období běžné brutto | Období běžné korekce | Období běžné netto | Období minulé |
|---|---|---|---|---|---|
| G. | Stavby | 59891765.51 | 14636279.00 | 45255486.51 | 45461268.51 |
| G.1. | Bytové domy a bytové jednotky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| G.2. | Budovy pro služby obyvatelstvu | 50933011.64 | 12322403.00 | 38610608.64 | 38756585.64 |
| G.3. | Jiné nebytové domy a nebytové jednotky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| G.4. | Komunikace a veřejné osvětlení | 7013999.55 | 1968403.00 | 5045596.55 | 5098285.55 |
| G.5. | Jiné inženýrské sítě | 1709347.32 | 195225.00 | 1514122.32 | 1519477.32 |
| G.6. | Ostatní stavby | 235407.00 | 150248.00 | 85159.00 | 86920.00 |
| Číslo | Položka | Období běžné brutto | Období běžné korekce | Období běžné netto | Období minulé |
|---|---|---|---|---|---|
| H. | Pozemky | 560646.80 | 0.00 | 560646.80 | 560646.80 |
| H.1. | Stavební pozemky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.2. | Lesní pozemky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.3. | Zahrady, pastviny, louky, rybníky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.4. | Zastavěná plocha | 236911.00 | 0.00 | 236911.00 | 236911.00 |
| H.5. | Ostatní pozemky | 323735.80 | 0.00 | 323735.80 | 323735.80 |
| Položka | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|
| I. | Náklady z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |
| I.1. | Náklady z přecenění reálnou hodnotou majetku určeného k prodeji podle § 64 | 0.00 | 0.00 |
| I.2. | Ostatní náklady z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |
| Položka | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|
| J. | Výnosy z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |
| J.1. | Výnosy z přecenění reálnou hodnotou majetku určeného k prodeji podle § 64 | 0.00 | 0.00 |
| J.2. | Ostatní výnosy z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |