| A.1. Informace podle § 7 odst. 3 zákona |
|---|
Účetní jednotka nemá informace o tom, že by byl porušen princip nepřetržitého trvání. Účetní jednotka nepřetržitě pokračuje v činnosti. Žádná činnost není omezena. |
| A.2. Informace podle § 7 odst. 4 zákona |
Účetní jednotka byla nucena změnit uspořádání a označování položek účetní závěrky zejména z důvodu novely vyhlášky č. 410/2009 Sb., ve znění pozdějších předpisů, novel ČÚS a v souladu s aktualizací MP/84OEKO Příklady účtování pro obecní a krajské PO. V roce 2016 se tyto změny dotkly především účtování fondů a transferů. Úprava ČÚS č. 703 Transfery pro rok 2016 byla zejména v těchto bodech: a) pojem "dotace" nahrazen pojmem "peněžní prostředky", b) transferem není případný odvod peněžních prostředků přijatých příspěvkovou organizaci od zřizovatele a určených na pořízení dlouhodobého majetku, c) upřesnění pojmu "příjemce", kdy příjemcem transferu může být i účetní jednotka, která není pouze konečným příjemcem transferu, ale je v postavení příjemce i poskytovatele transferu, d) zpřesnění vymezení pojmu průtokového transferu, kdy průtokovým transferem se nově rozumí pouze transfer, u kterého jeho poskytovatel určil příjemce a výši. Průtokovým transferem ve vztahu k naší příspěvkové organizace se rozumí poskytnutí finančních prostředků krajským úřadem - zřizovatelem. e) Skutečnosti, které jsou transferem a zároveň se jedná o případ tvorby fondu investic, účtuje PO v souladu s ČÚS č. 703 i 704. f) Úprava situace, kdy přijatý investiční transfer nebyl použit na fnancování dlouhodobého majetku avšak účetní jednotka účtovala o účtu 403 - tím je nový bod 4.17 ČÚS č. 703. Účetní jednotka v uvedeném případě účtuje ve výši přijatého investičního transferu, který nebyl použit na financování dlouhodobého majetku, MD 403 / DAL 672 (384). V tomto případě se nejedná o investiční transfer, ale o "provozní" transfer. g) Úprava situace, kdy přijatý investiční příspěvek z řizovatele nebyl použit na financování dlouhodobého majetku avšak účetní jednotka účtuje o účtu 401 - nový bod 4.17 ČÚS č. 703. Novelou zákona č. 250/2000 Sb. účinnou od 20.2.2015 došlo ke změnám pojmů a postupů. Např. Investiční fond byl přejmenován na Fond investic a investiční dotace od zřizovatele na investiční příspěvek zřizovatele. Zásadní změnou je, že veškeré dotace z veřejných rozpočtů na pořízení dlouhodobého majetku e jeho tehnické zhodnocení musí "protéct" fondem investic bez ohledu na s kutečnost, zda se jedná o investiční příspěvek zřizovatele nebo o investiční transfer z jiných veřejných rozpočtů. U transferů poskytnutých na pořízení dlouhodobého majetku (investiční transfer) je nutné odlišit kdo je skutečným poskytovatelem transferu. a) Investiční transfer z resortu nebo jiného ÚSC, který není zřizovatelem této PO = účet 403, b) investiční transfer (inv.příspěvek, kofinancování) od zřizovatele - původ prostředků je od zřizovatele = účet 401, c) příspěvek na předfinancování - vhodná forma je návratná fin.výpomoc - nelze zařadit jako zdroj fondu investic = účet 326, 452. Je nutné rozlišit dle ČÚS č. 703 transfery z hlediska časovosti = účet 374, 472. Nevyplývá-li z podkladů k transferu, že bude záloha vyúčtována za období delší než 1 rok, považuje se tato záloha za krátkodobou - účet 374. Úprava ČÚS č. 704 Fondy pro rok 2016 - týká se bodu 6.3.2, kdy úpravou došlo k upřesnění postupů účtování o použití rezervního fondu u příspěvkové organizace, kdy pro jednotlivé tituly čerpání může být použit jak rezervní fond tvořený ze zlepšeného výsledku hospodaření tak i rezervní fond tvořený z ostatních titulů. Podle těchto závazných (a aktualizovaných) předpisů postupuje účetní jednotka i v účetním období roku 2025. |
| A.3. Informace podle § 7 odst. 5 zákona |
Organizace vede účetnictví od 1.1.2010 ve zjednodušeném rozsahu dle rozhodnutí Rady Jihočeského kraje - usnesení č. 1359/2009/RK-32 ze dne 22.12.2009 a dále se řídí novelizovaným zákonem č. 563/1991 Sb. o účetnictví ve znění pozdějších předpisů a prováděcí vyhlášky č. 410/2009, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 563/1991 Sb. o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů. Organizace má sestavený účtový rozvrh v souladu s platnou směrnou účtovou osnovou a řídí se platnými vnitropodnikovými směrnicemi (účtový rozvrh, číselník dokladů, účtování majetku a zásob, inventarizace majetku, harnomogram účetních závěrek, časové rozlišení, cestovní náhrady, archivace, poskytování osobních ochranných pomůcek, oběh účetních dokladů, hospodaření s fondy vč.FKSP, doplňková činnost, závodní stravování, autoprovoz, DPH, spisová služba, finanční kontrola). Zásoby účtuje organizace způsobem A. Organizace z důvodu vedení účetnictví ve zjednodušeném rozsahu neúčtuje o opravných položkách, účetních rezervách, neoceňuje majetek určený k prodeji reálnou hodnotou a netvoří výkaz Přehled o peněžních tocích a Přehled o změnách vlastního kapitálu. PO tvoří výkazy: Rozvaha, Výkaz zisků a ztrát, Příloha. Účetní metody, které účetní jednotka používá, vycházejí ze zákona č. 563/1991 Sb. o účetnictví, vyhlášky č. 410/2009 Sb., Českých účetních standardů č. 701 až 710 a aktualizovaného MP/84/OEKO Příklady účtování pro obecní a krajské PO.Naše organizace pokračuje v předkládání PAPu i v letošním roce, tj. roce 2025. Popis zajištění vykazování PAPu v naší organizaci: Účetní zápisy vykazované PAPem jsou generovány automaticky dle aktuální Metodiky a nastavení v účetním softwaru GORDIC a v návaznosti na účetní zápisy. Každý účetní zápis je zvlášť kontrolován na správnost účtování v PAPu. |
| Číslo položky | Syntetický účet | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|---|
| P.I. | 901 | Majetek a závazky účetní jednotky | 14868522.58 | 14778147.58 |
| P.I.1. | 901 | Jiný drobný dlouhodobý nehmotný majetek | 687667.96 | 687667.96 |
| P.I.2. | 902 | Jiný drobný dlouhodobý hmotný majetek | 13761459.54 | 13671084.54 |
| P.I.3. | 905 | Vyřazené pohledávky | 14717.08 | 14717.08 |
| P.I.4. | 906 | Vyřazené závazky | 0.00 | 0.00 |
| P.I.5. | 909 | Ostatní majetek | 404678.00 | 404678.00 |
| P.II. | Krátkodobé podmíněné pohledávky z transferů a krátkodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 | |
| P.II.1. | 911 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.2. | 912 | Krátkodobé podmíněné závazky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.3. | 913 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.4. | 914 | Krátkodobé podmíněné závazky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.5. | 915 | Ostatní krátkodobé podmíněné pohledávky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.II.6. | 916 | Ostatní krátkodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.III. | Podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou | 0.00 | 0.00 | |
| P.III.1. | 921 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z důvodu úplatného užívání majetku jinou osobou | 0.00 | 0.00 |
| P.III.2. | 922 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z důvodou úplatného užívání majetku jinou osobou | 0.00 | 0.00 |
| P.III.3. | 923 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.III.4. | 924 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.III.5. | 925 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.III.6. | 926 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z důvodu užívání majetku jinou osobou z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.IV. | Další podmíněné pohledávky | 0.00 | 0.00 | |
| P.IV.1. | 931 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze smluv o prodeji dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.2. | 932 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze smluv o prodeji dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.3. | 933 | Krátkodobé podmíněné pohledávky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.4. | 934 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.5. | 939 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze sdílených daní | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.6. | 941 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze sdílených daní | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.7. | 942 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze vztahu k jiným zdrojům | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.8. | 943 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze vztahu k jiným zdrojům | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.9. | 944 | Krátkodobé podmíněné úhrady pohledávek z přijatých zajištění | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.10. | 945 | Dlouhodobé podmíněné úhrady pohledávek z přijatých zajištění | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.11. | 947 | Krátkodobé podmíněné pohledávky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.IV.12. | 948 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.V. | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z transferů a dlouhodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 | |
| P.V.1. | 951 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.2. | 952 | Dlouhodobé podmíněné závazky z předfinancování transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.3. | 953 | Dlouhodobé podmíněné pohledávky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.4. | 954 | Dlouhodobé podmíněné závazky ze zahraničních transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.5. | 955 | Ostatní dlouhodobé podmíněné pohledávky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.V.6. | 956 | Ostatní dlouhodobé podmíněné závazky z transferů | 0.00 | 0.00 |
| P.VI. | Podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku | 0.00 | 0.00 | |
| P.VI.1. | 961 | Krátkodobé podmíněné závazky z operativního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.2. | 962 | Dlouhodobé podmíněné závazky z operativního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.3. | 963 | Krátkodobé podmíněné závazky z finančního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.4. | 964 | Dlouhodobé podmíněné závazky z finančního leasingu | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.5. | 965 | Krátkodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.6. | 966 | Dlouhodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku na základě smlouvy o výpůjčce | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.7. | 967 | Krátkodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku nebo jeho převzetí z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.VI.8. | 968 | Dlouhodobé podmíněné závazky z důvodu užívání cizího majetku nebo jeho převzetí z jiných důvodů | 0.00 | 0.00 |
| P.VII. | Další podmíněné závazky | 0.00 | 0.00 | |
| P.VII.1. | 971 | Krátkodobé podmíněné závazky ze smluv o pořízení dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.2. | 972 | Dlouhodobé podmíněné závazky ze smluv o pořízení dlouhodobého majetku | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.3. | 973 | Krátkodobé podmíněné závazky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.4. | 974 | Dlouhodobé podmíněné závazky z jiných smluv | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.5. | 975 | Krátkodobé podmíněné závazky z přijatého kolaterálu | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.6. | 976 | Dlouhodobé podmíněné závazky z přijatého kolaterálu | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.7. | 978 | Krátkodobé podmíněné závazky vyplývající z právních předpisů a další činnosti moci zákonodárné, výkonné nebo soudní | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.8. | 979 | Dlouhodobé podmíněné závazky vyplývající z právních předpisů a další činnosti moci zákonodárné, výkonné nebo soudní | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.9. | 981 | Krátkodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí jednorázových | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.10. | 982 | Dlouhodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí jednorázových | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.11. | 983 | Krátkodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí ostatních | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.12. | 984 | Dlouhodobé podmíněné závazky z poskytnutých garancí ostatních | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.13. | 985 | Krátkodobé podmíněné závazky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.VII.14. | 986 | Dlouhodobé podmíněné závazky ze soudních sporů, správních řízení a jiných řízení | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII. | Ostatní podmíněná aktiva a ostatní podmíněná pasiva a vyrovnávací účty | 0.00 | 0.00 | |
| P.VIII.1. | 991 | Ostatní krátkodobá podmíněná aktiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.2. | 992 | Ostatní dlouhodobá podmíněná aktiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.3. | 993 | Ostatní krátkodobá podmíněná pasiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.4. | 994 | Ostatní dlouhodobá podmíněná pasiva | 0.00 | 0.00 |
| P.VIII.5. | 999 | Vyrovnávací účet k podrozvahovým účtům | 14868522.58 | 14778147.58 |
| A.5. Informace podle § 18 odst. 3 písm. b) zákona |
|---|
| A.6. Informace podle § 19 odst. 6 zákona |
|---|
Ke konci účetní závěrky k 31.03.2026 neexistovaly takové podmínky či situace, v jejichž důsledku by došlo k výrazné změně pohledu na finanční situaci účetní jednotky. |
| B.1. | Informace podle § 66 odst. 6 zákona |
|---|---|
U účetní jednotky nenastala situace, kdyby došlo k návrhu na vklad do 31.03.2026 daného účetního období. | |
| B.2. | Informace podle § 66 odst. 8 zákona |
Účetní jednotka zajistila ke dni účetní uzávěrky 31.12.2026 řádné krytí fondu investic majetku. | |
| B.3. | Informace podle § 68 odst. 3 zákona |
| 0.00 | Účetní jednotka neprovedla v průběhu účetního období vzájemné zúčtování závazků a pohledávek dle § 68 odst. 3 vyhlášky, nebo se nejednalo o významné částky. |
| Položka | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|
| C.1. | Zvýšení stavu transferů na pořízení dlouhodobého majetku za běžné účetní období | 0.00 | 960000.00 |
| C.2. | Snížení stavu transferů na pořízení dlouhodobého majetku ve věcné a časové souvislosti | 306612.42 | 1199784.68 |
| D.1. | Počet jednotlivých věcí a souborů majetku nebo seznam tohoto majetku |
|---|---|
| 0.00 | Účetní jednotka nemá ve své účetní evidenci kulturní památky, sbírky muzejní povahy, předměty kultury hodnoty a církevní stavby oceněné ve výši Kč 1,- dle § 25 odst. 1 písm.k) zákona o účetnictví. |
| D.2. | Celková výměra lesních pozemků s lesním porostem |
| D.3. | Výše ocenění celkové výměry lesních pozemků s lesním porostem ve výši 57 Kč/m2 |
| D.4. | Výměra lesních pozemků s lesním porostem oceněných jiným způsobem |
| D.5. | Výše ocenění lesních pozemků s lesním porostem oceněných jiným způsobem |
| D.6. | Průměrná výše ocenění výměry lesních pozemků s lesním porostem oceněných jiným způsobem |
| D.7. | Komentář k ocenění lesních pozemků jiným způsobem |
| 0.00 | Účetní jednotka nehospodaří s více jak 100 000 m2 a neoceňuje lesní pozemky s lesním porostem. |
| K položce | Doplňující informace k položkám rozvahy | Částka |
|---|---|---|
| ROZVAHA | Významnou položkou pro účetní jednotku je 1% z úhrnu rozvahových stavů - pro rok 2025 dle stavu aktiv (resp.pasiv) netto k 1.1.2026 činí toto procento cca Kč 4,113.632,- (jak je též uvedeno ve vnitropodnikové směrnici). | 0.00 |
| 0420000 | Nedokončený dlouhodobý hmotný majetek: Akce Zateplení schodiště škola - energ.posudek - Kč 89.540,-, Akce Stavební úpravy OP Chýnovská - PD - Kč 207.796,-, Akce Zateplení fasády - PD - obj. SO 16 - část u hřiště - Kč 73.134,-, Akce Nové šatny, hyg.zázemí - obj.SO 16 - PD - Kč 120.516,-, Akce Fotovoltaika - PD - Kč 957.716,-, Studie proveditelnosti - sportoviště - Kč 229.000,-, Akce: Rekonstrukce sportoviště - dokumentace ke stav.povolení: Kč 25.200,-, Akce Fotovoltaika-stav.povolení- Kč 147.862,-, Akce Sportoviště Areál-stav.povolení-Kč 10.000,-, Autorský a technický dozor ke sportovišti - Kč 45.500,-, Akce Rekonstrukce sportoviště - TDS - Kč 549.436,80, Akce: PD - rekonstrukce objektu pro nové zázemí gastrooborů - Kč 100.025,-, Akce Fotovoltaika: statické posudky - Kč 5.000,-, Akce Rekonstrukce sportoviště - stavební práce - dodavatel firma Swietelsky - Kč 20,182.360,79, Tažení Optiky - 1. etapa - UP A,B,C - Kč 129.217,62. | 22872304.21 |
| 374 | Krátkodobě přijaté zálohy na transfery: - přímé prostředky státní (mzdy, OON, ONIV) - sledování dle úz - Kč 21,897.729,000,-, dotace Obědy pro jihočeské děti - Kč 93.060,00. | 21990789.00 |
| 411 | Fond odměn - je tvořen standartně z HV po zdanění, na základě rozhodnutí zřizovatele. V průběhu 2. čtvrtletí 2025, resp. k měsíci květnu 2025 došlo k rozdělení zlepšeného HV za rok 2024 dle rozhodnutí Rady Jihočeského kraje č. 576/2025/rk-13 ze dne 7.5.2025. Do FO bylo přiděleno Kč 175.600,-. V prosinci 2025 byl z FO zafinancován nedostatek finančních mzdových prostředků na platy zaměstnanců ve výši Kč 197.987,-. | 31519.00 |
| 412 | Fond kulturních a sociální potřeb - je tvořen standartně dle platných předpisů - v tomto účetním období ve výši 1% z objemu mzdových prostředků. Čerpání probíhá celoročně a to na penzijní připojištění, na rekreaci, na hromadné kulturní akce, na sportovní vyžití, dále na dioptrické brýle, kontaktní čočky, na preventivní péči na úseku dentální hygieny a na úhradu tištěných knih, včetně obrázkových pro děti. V průběhu roku 2025 nedošlo k žádným nestandartním situacím při tvorbě ani při čerpání tohoto fondu. | 607018.42 |
| 413 | Rezervní fond ze zlepšeného výsledku hospodaření - je tvořen standartně ze zlepšeného výsledku hospodaření po zdanění, na základě rozhodnutí zřizovatele. V měsíci únoru 2026 došlo na základě souhlasu zřizovatele k převodu do IF - Kč 800.000,. V měsíce únoru 2026 byl uhrazen odvod za porušení rozpočt.kázně ve výši Kč 32.745,- na základě kontroly čerpání prostředků z dotace OP JAK I. - 1.etapa kontroly. | 94264.64 |
| 416 | Fond investic - je tvořen standartně dle platných předpisů - z odpisů DHM a DNM. FI je čerpán na investice, TZ budov, ev. opravy a údržbu majetku. Zůstatek účtu se skládá: Kč cca 53.100 tis. - Rekonstrukce sportoviště, Kč cca 7.469 tis. - běžný zůstatek vlastního IF (plánovaná rekonstrukce šaten pro Sportoviště vč. předzahrádky-Kč cca 1,105 tis., TDS Sportoviště-Kč cca 705 tis.). | 60569910.35 |
| 384 | Výnosy příštích období - nárok na provozní dotace od zřizovatele: 49,156.501,00,, časové rozlišení příjmů z reklamy: Kč 31.434,-, | 49187935.00 |
| 403 | Na analytických účtech skupiny 403 - Transfery na pořízení investičního majetku - jsou zachyceny pohyby a zůstatky investičních transferů naší organizace. V průběhu celého roku je zde měsíčně účtováno časové rozlišení transferů dle platných předpisů (úč.předpis 403 / 672). | 39250659.11 |
| 028 | Účetní jednotka zachovala v daném účetním období dolní hranice pro účtování drobného dlouhodobého majetku na syntetické účty - Kč 3.000,-. | 47642479.38 |
| 314 | Poskytnuté zálohy - zálohy na dodávky plynu - 150.270,--, zálohy na dodávky vody 128.000,-, zálohy na dodávky el.energie 445.480,--, záloha (inkaso) karty CCS - 6.494,71. | 730244.71 |
| 909 | Věcná břemena - Teplárna Tábor - Kč 6.667, KK cable Tábor - Kč 10.000,- , E-ON. - Kč 20.000,-. Pronájem movitých věcí - projekt CZ.1.07/1.1.00/54.0065 Odborná praxe při vzdělávání (projekt Jihočeské hospodářské komory Tábor), naše organizace figuruje v tomto projektu jako "Zapojený subjekt". Hodnota pronajmutých movitých věcí je podle smlouvy Kč 323.088,-. Tyto movité věci budou naší organizaci po ukončení projektu odprodány za symbolickou hodnotu Kč 1,-. V listopadu roku 2017 bylo zaevidováno věcné břemeno E.ON distribuce, a.s. za umístění kabelového vedení ve výši Kč 1.000,--. V listopadu 2018 zachycena smlouva o výpůjčce se státní příspěvkovou organizací CERMAT - jedná se o Datový Digitalizační Terminál (DDT) - PC, skener, tiskárna - vše v hodnotě Kč 43.923,--. | 404678.00 |
| 381 | Náklady na plynové bomby, resp. kyslík, acetylen - výuka svářečské školy, další výukový materiál pro řemeslné obory (faktury jsou vždy na delší časové období) - Kč 13.552,--. Náklady CODEXIS GREEN - praktické uplatňování právních norem ve školství - smlouva na tři roky - Kč 31.378,--. Náklady IPEXO - pozáruční servis hlavního serveru školy - Kč 26.716,80 - smlouva na tři roky, Náklady IPEXO - prodloužení platnosti Veeam na dva roky - Kč 50.827,68, Opravy dlažeb - stravovna, budovy školy, budovy DM - Kč 1,199.110,-. | 1321584.48 |
| 388 | Dohadné účty aktivní : nárok na: přímé dotace státní na mzdy, ONIV - Kč 18,811.876,--,. Dále: 1) Nárok na dotace - OP JAK I. - Kč 3,238.441,-- - ve výši přijaté zálohy, 2) běžné dohadé účty provozní: Kč 0,-, 3) neprovedené platby za karty - OP Beseda - Kč 592,14, 4) Nárok na dotaci - Erasmus+ 2025: Kč 2,229.259,11, 5) Nárok na dotaci - OP JAK II. - Kč 3,910.256,05, 6) Nárok na dotaci Obědy pro jihočeské děti - Kč 93.060,--. | 28283484.30 |
| 465 | Dlouhodobě poskytnutá záloha na tankovací karty CCS | 10500.00 |
| 324 | Přijaté zálohy - strava a ubytování (žáci, zaměstnanci, cizí strávníci) - Kč 1,660.678,00, Přijaté měsíční zálohy na sdružený provoz v areálu škol - Střední škola spojů a informatiky - Kč 180.000,-. | 1840678.00 |
| 378 | Ostatní krátk.závazky - exekuce a výživné strhávané zaměstnancům ze mzdy - Kč 2.300,-, závazky organizace vůči pojišťovně Kooperativa,a.s. - povinné úrazové pojištění - Kč 92.242,-, pronájem nebyt.prostor - posk.kauce - Kč 6.903,--, vyfakturované, ale nevyplacené produktivní práce žáků - Kč 0,. | 101445.00 |
| 472 | Přijaté dlouhodobé zálohy - OP JAK I. - Kč 3,238.441,--, Erasmus+ 2025 - K 2,229.259,11, OP JAK II. - Kč 3,910.256,05. | 9377956.16 |
| 414 | Rezervní fond tvořený z ostatních titulů: 1) OP JAK II. - nevyčerpaná záloha k datu 31.3.2026 - Kč 3,280.091,05, 2) Erasmus 2025 - nevyčerpaná záloha k datu 31.3.2026 - Kč 1,158.588,84. | 4438679.89 |
| 315 | Jiné pohledávky z hlavní činnosti - a) neproplacené úhrady platebními kartami (platby "na cestě") - odloučené pracoviště Beseda - Kč 12.801,-,- b) nedoplatky žáků ze st ravu a ubytování - Kč 9.954,00. | 22755.00 |
| 335 | Pohledávky za zaměstnanci: běžné + roční provozní zálohy zaměstnancům, nájemné placené pozadu | 38203.00 |
| 348 | Pohledávky za vybr.vládními institucemi: nárok na provozní dotaci od zřizovatele JčK - Kč 49,156.501,00.0,-. | 49156501.00 |
| 432 | Výsledek hospodaření předch.účetních období | 0.00 |
| 389 | Dohadné účty pasivní: el.energie - 445.480,-, vodné - 128.000,-, plyn - 150.270,,--. nevyfakturované dodávky zboží - OP Beseda - Kč 0,--. | 723750.00 |
| 385 | Příjmy příštích období - vyúčtování spotřeby plynu za 2025 - dobropis | 213646.44 |
| 431 | Výsledek hospodaření ve schvalovacím řízení | 364417.92 |
| 383 | Výdaje příštích období | 0.00 |
| 377 | Ostatní krátkodobé pohledávky | 0.00 |
| 341 | Daň z příjmů: záloha platba daně z příjmu na rok 2025, 2026 | 158130.00 |
| 346 | Pohledávky za vybr.ústředními vl. inst. | 0.00 |
| 452 | Přijaté návratné finanční výpomoci dlouhodobé | 0.00 |
| K položce | Doplňující informace k položkám výkazu zisku a ztráty | Částka |
|---|---|---|
| 521 | Mzdové náklady, OON k 31.03.2026 - hlavní činnost - Kč 18,602.069,00, doplňková činnost - Kč 1,177.391,00 | 19779460.00 |
| 524 | Zákonné sociální, zdravotní, důchodové pojištění k 31.03.2026 - hlavní činnost - Kč 5,970.667,--, doplňková činnost - Kč 380.002,--. | 6350669.00 |
| 549 | Ostatní náklady z činnosti - pouze hlavní č innost: zde jsou zachyceny náklady na pojištění - Kč 20.162,00,, zaokrouhlovací rozdíly - Kč 85,68, spoluúčast organizace na pojištění - úrazy žáků - Kč 8.000,00 náklad z prodeje čipů pro cizí - Kč 2.113,59, mzdové náklady na odměny maturitních komisí - Kč 0,--, náklady na přirozené úbytky zásob, rozbory aj. - školní Pivovar - Kč 302,99, nárok na odpočet DPH - přepočítací koeficient na přelomu zdaňovacího období - Kč: 0,--. | 30664.26 |
| 649 | Ostatní výnosy z činnosti - hlavní činnost: zde organizace zachycuje výnosy především z vlastních činností - např. kopie výučních listů, kopie vysvědčení, příjmy z reklamy, příjmy z příležitostných pronájmů movitých věcí, dále přefakturace drobných služeb - kopírování, poštovné apod., dále přeúčtování služeb - energií (pro nájemce bytů, nebytových prostor, tělocvičen aj.) - Kč 308.986,66, příjmy z prodeje čipů VIS - Kč 2.355,37. | 311342.03 |
| 518 | Ostatní služby - zde organizace účtuje náklady na tyto služby: např.: poplatky za podporu programového vybavení, stočné, poštovné, telefony, internet, praní prádla, úklidové služby, sezonní úklidové služby venkovních prostorů, ostraha objektů, pravidelné elektro a další revize, náklady na odstranění odpadů a deratizace, poradenská a auditorská činnost, programové vybavení, nájemné, bankovní poplatky, teoretická výuka dodavalským způsobem a jiné služby, nezbytné pro provoz školy, domova mládeže, školní kuchyně, školní vývařovny a odloučených pracovišť. Hlavní činnost: Kč 3,562.250,67, vedlejší činnost: Kč 2.158,95. | 3564409.62 |
| 6720300 | Výnosy z nároků na prostředky rozpočtů: MŠMT - ONIV - úz 33353 | 0.00 |
| 6720350 | Výnosy z nároků na prostředky rozpočtů: MŠMT - přímé výdaje - mzdy | 18811876.00 |
| 6720510 | Výnosy z nároků na prostředky rozpočtů - zřizovatel Jihočeský kraj - provozní prostředky | 8534000.00 |
| 6720530 | Výnosy z nároků na prostředky rozpočtů - zřizovatel Jihočeský kraj - provozní prostředky - odpisy | 1968000.00 |
| 67207... | Výnosy ... - zúčtování časového rozlišení transferů (SÚ 672, AÚ 0715 - 0778) | 306612.42 |
| 525 | Jiné sociální pojištění - pojišťovna Kooperativa a.s. - zákoné úrazové pojištění zaměstnavatele za zaměstnance, hlavní činnost - Kč 74.594,--, vedlejší činnost - Kč 4.648,-- | 79242.00 |
| 538 | Jiné daně a poplatky - hlavní činnost - silniční známky, poplatky - Katastrální úřad, soudní poplatky, stavební povolení, spotřební daň - školní pivovar - Kč 14.459,00, - vedlejší činnosti - poplatek za profesní kvalifikace - Kč 0,-, poplatky přechodné ubytování - Kč 168,--, | 14627.00 |
| 516 | Aktivace produktivních prací žáků - řemeslné obory | -6200.00 |
| 527 | Zákonné sociální náklady - hlavní činnost: Kč 353.109,60, vedlejší činnost: Kč 12.699,-. Náplň účtu: tvorba FKSP - Kč 189.534,-, školení zaměstnanců - Kč 147.988,60, náklady na preventivní zdravotní prohlídky zaměstnanců a žáků - Kč 2.500,-, OOP - dospělí - Kč 25.786,00. | 365808.60 |
| 602 | Výnosy z prodeje služeb - hlavní činnost - Kč 5,266.751,38 (ubytování a strava žáků a zaměstnanců, produktivní práce žáků, výnosy z činnosti Jazykové školy - především zkoušky z ČJ pro cizince a jazykové kurzy AJ), vedlejší činnost - Kč 2,346.923,08 (hostinská činnost, ubytování cizích, profesní kvalifikace) | 7613674.46 |
| 603 | Výnosy z pronájmu - nebytové prostory | 150766.60 |
| 648 | Čerpání fondů - V měsíci únoru 2026 byl z rezervního fondu zafinancován odvod za porušení povinnosti při čerpání dotace OP JAK I. - 1 část kontroly Kč 32.745,--. | 32745.00 |
| 542 | Jiné pokuty a penále: měsíc únor 2026 - odvod za porušení povinnosti při čerpání dotace OP JAK I. - 1. část kontroly. | 32745.00 |
| 503 | Spotřeba jiných neskladovatelných dodávek - spotřeba plynu - výuka svářečské školy - OP Chýnovská - řemeslné obory | 65920.80 |
| 6720366 | Výnosy z nároků - operační program Jan Amos Komenský II. - dle skutečných nákladů | 418203.00 |
| 6720581 | Výnosy z nároků - dotace "Obědy pro jihočeské děti" | 93060.00 |
| 6720334 | Výnosy z nároků - projekt Erasmus+ 2025 - dle skutečných nákladů | 710209.71 |
| 6720500 | Výnosy z nároků - ONIV - krajské - zřizovatel | 312000.00 |
| 6720550 | Výnosy z nároků - přímé - komplet - krajské - zřizovatel | 5581499.00 |
| K položce | Doplňující informace k položkám přehledu o peněžních tocích | Částka |
|---|---|---|
| 0.00 | 0.00 |
| K položce | Doplňující informace k položkám přehledu o změnách vlastního kapitálu | Částka |
|---|---|---|
| 0.00 | 0.00 |
| Položka | Běžné období |
|---|---|
| A.I. Počáteční stav fondu k 1.1. | 510884.42 |
| A.II. Tvorba fondu | 189534.00 |
| 1. Základní příděl | 189534.00 |
| 2. Splátky půjček na bytové účely poskytnutých do konce roku 1992 | 0.00 |
| 3. Náhrady škod a pojistná plnění od pojišťovny vztahující se k majetku pořízenému z fondu | 0.00 |
| 4. Peněžní a jiné dary určené do fondu | 0.00 |
| 5. Ostatní tvorba fondu | 0.00 |
| A.III. Čerpání fondu | 93400.00 |
| 1. Půjčky na bytové účely | 0.00 |
| 2. Stravování | 0.00 |
| 3. Rekreace | 0.00 |
| 4. Kultura, tělovýchova a sport | 14200.00 |
| 5. Sociální výpomoci a půjčky | 0.00 |
| 6. Poskytnuté peněžní dary | 0.00 |
| 7. Úhrada příspěvku na penzijní připojištění | 79200.00 |
| 8. Úhrada části pojistného na soukromé životní pojištění | 0.00 |
| 9. Ostatní užití fondu | 0.00 |
| A.IV. Konečný stav fondu | 607018.42 |
| Položka | Běžné období |
|---|---|
| D.I. Počáteční stav fondu k 1.1. | 9833108.94 |
| D.II. Tvorba fondu | 0.00 |
| 1. Zlepšený výsledek hospodaření | 0.00 |
| 2. Nespotřebované dotace z rozpočtu Evropské unie | 0.00 |
| 3. Nespotřebované dotace z mezinárodních smluv | 0.00 |
| 4. Peněžní dary - účelové | 0.00 |
| 5. Peněžní dary - neúčelové | 0.00 |
| 6. Ostatní tvorba | 0.00 |
| D.III. Čerpání fondu | 5300164.41 |
| 1. Úhrada zhoršeného výsledku hospodaření | 0.00 |
| 2. Úhrada sankcí | 742954.71 |
| 3. Posílení fondu investic se souhlasem zřizovatele | 800000.00 |
| 4. Časové překlenutí dočasného nesouladu mezi výnosy a náklady | 0.00 |
| 5. Ostatní čerpání | 3757209.70 |
| D.IV. Konečný stav fondu | 4532944.53 |
| Položka | Běžné období |
|---|---|
| F.I. Počáteční stav fondu k 1.1. | 73684823.69 |
| F.II. Tvorba fondu | 2250439.98 |
| 1. Peněžní prostředky ve výši odpisů hmotného a nehmotného dlouhodobého majetku prováděné podle zřizovatelem schváleného odpisového plánu | 1450439.98 |
| 2. Investiční příspěvek z rozpočtu zřizovatele | 0.00 |
| 3. Investiční dotace ze státních fondů a jiných veřejných rozpočtů | 0.00 |
| 4. Ve výši příjmů z prodeje svěřeného dlouhodobého hmotného majetku | 0.00 |
| 5. Peněžní dary a příspěvky od jiných subjektů | 0.00 |
| 6. Ve výši příjmů z prodeje majetku ve vlastnictví příspěvkové organizace | 0.00 |
| 7. Převody z rezervního fondu | 800000.00 |
| F.III. Čerpání fondu | 15365353.32 |
| 1. Pořízení a technické zhodnocení hmotného a nehmotného dlouhodobého majetku, s výjimkou drobného hmotného a nehmotného dlouhodobého majetku | 15365353.32 |
| 2. Úhrada investičních úvěrů nebo půjček | 0.00 |
| 3. Odvod do rozpočtu zřizovatele | 0.00 |
| 4. Navýšení peněžních prostředků určených na financování údržby a oprav majetku, který příspěvková organizace používá pro svou činnost | 0.00 |
| F.IV. Konečný stav fondu | 60569910.35 |
| Číslo | Položka | Období běžné brutto | Období běžné korekce | Období běžné netto | Období minulé |
|---|---|---|---|---|---|
| G. | Stavby | 277657865.28 | 81619948.39 | 196037916.89 | 197268510.89 |
| G.1. | Bytové domy a bytové jednotky | 405149.00 | 190415.00 | 214734.00 | 215934.00 |
| G.2. | Budovy pro služby obyvatelstvu | 137702795.76 | 31464686.12 | 106238109.64 | 106763694.64 |
| G.3. | Jiné nebytové domy a nebytové jednotky | 108527384.94 | 38604124.03 | 69923260.91 | 70414105.91 |
| G.4. | Komunikace a veřejné osvětlení | 1621016.00 | 1060896.00 | 560120.00 | 569564.00 |
| G.5. | Jiné inženýrské sítě | 3330028.44 | 2208024.44 | 1122004.00 | 1136971.00 |
| G.6. | Ostatní stavby | 26071491.14 | 8091802.80 | 17979688.34 | 18168241.34 |
| Číslo | Položka | Období běžné brutto | Období běžné korekce | Období běžné netto | Období minulé |
|---|---|---|---|---|---|
| H. | Pozemky | 2375504.50 | 0.00 | 2375504.50 | 2375504.50 |
| H.1. | Stavební pozemky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.2. | Lesní pozemky | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| H.3. | Zahrady, pastviny, louky, rybníky | 10176.00 | 0.00 | 10176.00 | 10176.00 |
| H.4. | Zastavěná plocha | 1914799.50 | 0.00 | 1914799.50 | 1914799.50 |
| H.5. | Ostatní pozemky | 450529.00 | 0.00 | 450529.00 | 450529.00 |
| Položka | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|
| I. | Náklady z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |
| I.1. | Náklady z přecenění reálnou hodnotou majetku určeného k prodeji podle § 64 | 0.00 | 0.00 |
| I.2. | Ostatní náklady z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |
| Položka | Název položky | Období běžné | Období minulé |
|---|---|---|---|
| J. | Výnosy z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |
| J.1. | Výnosy z přecenění reálnou hodnotou majetku určeného k prodeji podle § 64 | 0.00 | 0.00 |
| J.2. | Ostatní výnosy z přecenění reálnou hodnotou | 0.00 | 0.00 |